08/06/2015
Kategorie: Exteriér, Novinky, Okna a dveře

Co by měl obsahovat správný ceník plastových oken

Plastová okna jsou dnes již zcela běžnou součástí jakéhokoli domu, a tak není od věci podívat se na to, jak si je můžete co nejvýhodněji koupit. Základem celé nabídky musí být zcela logicky ceník plastových oken, který dokáže leccos prozradit. Pokusme se tedy přesně zmapovat, co všechno by měl tento ceník pojímat. Rozhodně je jeho součástí spousta různých bodů, na které je třeba si dát skutečně pozor. Pojďme tedy na jednotlivé záležitosti popořadě.

Celkový počet oken a cena

Součástí každého ceníku plastových oken musí být jednoznačně jejich celkový počet. Vy sami byste si měli zadat počet oken a jejich typy. Na základě toho pak bude vše naceněno různými dodavatelskými společnostmi a vy si budete moci vybírat hlavně na základě samotné ceny. Ta se může často docela markantně lišit. Zcela jistě je třeba ale brát v potaz i jméno a tradici výroby oken u té či oné společnosti. Cena často nemusí být zrovna tím, co by mělo být skutečně rozhodující. Při nízké kvalitě se určitě nevyplatí taková okna, která jsou levné, ale jakostně neodpovídají ani standardu.

Materiál a původ oken

V první řadě byste měli dbát na materiál, z něhož jsou plastová okna vyrobena. Některé modely pocházejí z Polska a mohou být bohužel typické nízkou kvalitou projevující se především v těsnosti skel a celkovém součiniteli průniku tepla. V každém případě stojí za to podívat se přímo na výrobce materiálu používaného na rámy oken a také na sklo. Vybírat dnes můžete zejména mezi dvojskly a trojskly. Ob dvě varianty mohou být navíc vybavené stravovací solární vrstvou. Ta se jistě v interiéru musí hodit.

Kování a záruka

Zapomínat byste neměli na ceny kování, které musí být v ceníku přesně rozepsány. Díky tomu si pohodlně najdete, kolik peněz dané kování stojí. Nezapomínejte ani na značku. Nejznámějším kování je Roto, na nějž se můžete spolehnout. Na trhu existuje ale i spousta dalších vysoce jakostních značek.

4 komentáře
  1. petrakoval@seznam.cz'
  2. vesel.marta24@seznam.cz'
  3. petrak1976@gmail.com'

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.