Řešení odpadních vod

Čištění šedých vod, tedy odpadní a dešťové vody a možnost využití

Šedá voda je pojmenována podle zbarvení. Zahrnuje splaškové odpadní vody, které neobsahují fekálie a moč, odtékají z umyvadel, dřezů, praček, van a sprch. Recyklovanou šedou vodu je možné po úpravě využívat jako provozní vodu, takzvanou bílou vodu, třeba pro splachování toalet a zalévání zahrad. Koncepce opětovného využití odpadních a dešťových vod má v poslední době stále větší význam. Stává se nutnou i v Evropě, i když zde prozatím není takový tlak na znovuvyužití odpadních a dešťových vod. Hlavní přínos může přinést pro administrativní budovy a hotely, dnes již často projektované s využitím šedých a dešťových vod v budovách s nízkoenergetickým standardem.

Čistička odpadních vod

Čistička odpadních vod je velmi dobrou investicí do budoucna. Společnost KingSpan, a.s. nabízí kompletní řešení zejména pro domácí, ale i pro komerční čističky odpadních vod. Pokud se právě chystáte udělat krok k využití odpadní a dešťové vody, a potřebujete to nejlepší řešení, neváhejte se na tyto odborníky obrátit. Poradí vám, která z možností je vhodná právě pro vás. Dostanete k dispozici tým špičkových odborníků, kteří vám doporučí ten nejefektivnější systém pro vaše potřeby. Čistička odpadních vod je velmi dobrým a úsporným řešením.

Důvody recyklace šedých vod

Hlavním důvodem pro recyklaci odpadních a dešťových vod nejen ze sprch a koupelen je především jejich minimální znečištění a možnost snadné úpravy. Ta není nijak náročná a navíc ji lze propojit s výhodou využít tepla, které je už ve vodě obsaženo. Důvod pro dělení vod je tedy zejména oddělení šedé vody od projektů decentralizovaného čištění odpadních vod. Tam se odděluje hlavně moč, tedy žlutá voda, pro snížení obsahu množství nutrientů při odtoku. V případě odpadních vod se často kombinuje využití se srážkovými vodami, což výrazně minimalizuje problém s nerovnoměrností daných srážek. Pro využití čističky odpadních vod nastává ideální období a jde o velice efektivní a úsporné řešení.

Zdroj náhledového obrázku: kingspan.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *