Čištění pánví, které funguje – na jiné skvrny platí soda a na jiné kečup

pánev

Čištění pánví, které funguje – na jiné skvrny platí soda a na jiné kečup. Nápadů a triků, jak vyčistit připálené a špinavé nádobí jednoduše a za pomoci běžných surovin, který má každý doma, je plný internet. Ale kdo by chtěl zkoušet 50 vychytávek na jednu malou pánev? Proto jsme se rozhodli ty nejčastější pro vás otestovat. Jak dopadla opěvovaná jedlá soda, alobal nebo třeba i kečup?

1. Drhnutí sodou

Soda má všechno napravit, že? V tomto případě ale bohužel zklamala. Drhnutí sodou bylo náročné a zdlouhavé. Připáleniny statečně vzdorovaly.

2. Ubrousky do sušičky nebo vlhčené ubrousky

Trik spočívá ve vložení ubrousku na dno pánve nebo hrnce a přilití vody. Potom to dáte vařit, aby se uvolnily připálené zbytky. Vroucí voda už i sama o sobě pomůže, ale v kombinaci s ubrouskem odvedla celkem dobrou práci, takže za nás tento fígl fungoval.

3. Jedlá soda a peroxid

Pomůže přidání peroxidu do jedlé sody? Zdá se, že internet si to myslí. To byl jeden z nejběžnějších tipů, na které jsme narazili. Tip je smíchat jednu čtvrtinu šálku jedlé sody a několik polévkových lžic peroxidu vodíku a vymíchat pastu, kterou následně vetřeme na připálené dno. Byla to dřina, po 5 minutách jsme zkusili drsnější houbičku, ale výsledek byl hodně neuspokojivý.

jedlá soda

Foto: Pixabay

4. Jedlá soda, ocet a sůl

Tento tip spočívá v posypání připáleného místa vrstvou jedlé sody, potom vrstvou soli a poté pokropením octem. To se ukázalo jako jeden z lepších triků. Po 5 minutách drhnutí byla pánev mnohem lesklejší a spousta zbytků odpadla. Také jsme zjistili, že mořská sůl funguje lépe než ta stolní.

5. Alobal a jedlá soda nebo písek na nádobí

Jednoduše namočte a zmuchlejte kousek alobalu, pánev posypte sodou nebo pískem a vydrhněte. Fungovalo to skvěle, ale pozor na pánve nebo hrnce se speciálním povlakem, který byste mohli poškrábat.

6. Tea Tree olej

Zkusili jsme ho použít různými způsoby, ale jediné, co zvládl, bylo odstranit lepkavou špínu. Nádobí zůstalo připečené a špinavé.

7. Jedlá soda, ocet a peroxid

Tato kombinace vám nádobí sice nablýská, ale moc dobře neumyje.

8. Borax a teplá voda

Borax je obvykle na prádlo, ale některé weby tvrdily, že je to dobrý i na čištění pánví. Vše, co musíte udělat, je přidat půl šálku boraxu do dřezu s teplou vodou a dobře rozmíchat. Nechat pánve několik minut odmočit a umýt je jako obvykle. Funguje to opravdu dobře,

9. Kečup

K tomuto tipu jsme byli opravdu nedůvěřiví. Podle internetových rad má kyselina v kečupu požírat skvrny na vašem nádobí, které bude potom vypadat, jako nové. Musíme přiznat, že tento fígl zvítězil. Skvrny šly odstranit velmi snadno a bez namáčení.

Zdroj: https://www.strefa.cz/jak-vycistit-panev-od-usazenin-a-pripalenin-p98502/, https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/jak-vycistit-pripalenou-panev-30001207.html

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.