Abrazivní tryskání

Čištění abrazivním tryskáním se vyplatí: Je efektivní a ekonomické

Už jste někdy zkoušeli odstranit z fasády, betonu nebo jiného vcelku pórovitého povrchu nečistoty? Pokud ano, pak jistě víte, že se nejedná o jednoduchou záležitost. Především nečistoty, jež lpí na povrchu delší dobu, se odstraňují neskutečně složitě. Prostě drží a není možné s nimi klasickým čištěním vodou nebo saponáty pohnout. Spolehnout se v tomto ohledu musíte na specialisty, kteří nabízejí čištění abrazivním tryskáním. V souvislosti s ním se hovoří také o pískování. V podstatě jde o jednu a tu samou činnost. My se na ni podíváme mnohem podrobněji. Konkrétně se zaměříme na služby společnosti AXIOM REAL, spol. s r.o. nabízející čištění abrazivním tryskáním v mnoha podobách.

Podstata čištění abrazivním tryskáním

Tento technologický postup není nijak výrazně složitý. Jde o činnost, při které se prostřednictvím jemných částic odstraňují nečistoty na povrchu zdiva nebo jiných materiálů. Jedná se o velmi jemné částečky označované jako abrazivo. Nárazy abraziva na povrch zabezpečí jeho dokonale opracování a zbavení se nečistot.

Abrazivní tryskání

Jaké druhy abrazivního tryskání existují?

Je jich hned několik a záleží na tom, co vlastně slouží jako abrazivo. Tryskat může například velmi silný vodní paprsek. Jinak ale existuje i suché tryskání. Zajímavou volbou a velmi efektivní metodou je tryskání suchým ledem. Alternativ je zkrátka hodně. Výběr konkrétní se odvíjí hlavně od určitého materiálu, z něhož mají být nečistoty odstraněny.

Abrazivní tryskání

Nezávislost zajištěna

Speciální přístroje zajišťující tryskání abrazivem nejsou závislé na nejrůznějších médiích. Tím pádem s nimi mohou specialisté pracovat bez přístupu vody nebo elektřiny. Mobilita přístroje je až obdivuhodná. Pokud tedy budete potřebovat odstranit třeba nějaké nápisy na fasádě, případně cokoli jiného mimo napojení na elektřinu, nebude to problém.

Abrazivní tryskání

Specialisté vyčistí jakýkoli povrch

Nejnovější tryskací technologie jsou unikátní a dokážou zlikvidovat nečistoty prakticky kdekoli. Specialisté, kteří s nimi pracují, jsou dokonale proškolení a poradí si v každé situaci. Je fakticky jedno, jestli používají suché či mokré tryskání nebo tryskání suchým ledem, tryskání strojem Torbo či jakékoli jiné.

Kde se abrazivní tryskání používá?

Tradičně například při odstraňování graffiti z fasád nebo stěn. Máte zašlé zdivo třeba ve sklepě nebo jiné užitné místnosti? Pak nebude nejmenší problém aplikovat tuto metodu právě v těchto prostorách. Velmi jednoduše se tímto způsobem odstraňuje také starší zašlá omítka. Stejně tak jde o velmi efektivní záležitost v případě eliminace podkladového materiálu v momentu, kdy chcete aplikovat nový nátěr. Bez problémů tímto způsobem čistí i dřevo. Zapomenout nelze ale ani třeba na zdrsnění betonu. Ten získá velmi zajímavou patinu a bude působit jako skvělý designový kousek. Potřebujete eliminovat korozi na různých mostních konstrukcích nebo halách? Určitě to pro abrazivní tryskání nepředstavuje žádný problém. Velkou výhodou tohoto postupu je bezesporu také to, že lze aplikovat na různé materiály. Třeba při opravách velkých hal je možné odstraňovat omítku, čistit betonové součásti a neposlední řadě bojovat s korozí u kovových nosníků. Výjimkou není ani čištění památkových objektů. Právě ty vyžadují zcela specifickou péči, kdy je třeba vyčistit vzorky pro památkáře a podobně.

Specialisté vyčistí všechny povrchy

Nevíte, na jakou společnost máte v této oblasti vsadit? Výbornou volbou je již zmiňovaná firma AXIOM REAL, spol. s r.o. Ta má s abrazivním tryskáním dlouholeté zkušenosti., Úspěšně nabízí své služby již 21 let. Nabízí tryskání všemi možnými způsoby, přičemž jako abrazivo používá třeba vodu, technickou sodu, křemičitý písek a mnoho jiných materiálů.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *