Jaká nábytková předsevzetí budou slušet vašem interiéru?

Každý rok si říkáte, že svou domácnost už konečně dáte do pořádku, ale tak nějak netušíte, odkud začít? Poradíme vám, kam směřovat své první kroky tak, abyste svou snahu vynaložili maximálně účelně a navíc ještě ušetřili.

Má vaše novoroční předsevzetí podtext pevnějšího zdraví?

Pak byste neměli zapomínat na to nejdůležitější – postel. Právě kvalitní odpočinek během spánku se na našem zdraví podepisuje nejvýrazněji, bez něj je jakákoliv snaha o lepší životní styl zkrátka zbytečná. Pokud byste tedy měli změnit v interiéru jen jednu věc, rozhodně by to měla být postel. Nová matrace udělá divy, ovšem správně vybraná postel z kvalitních materiálů a v ideálních rozměrech – to je docela jiný level!

Zajímavou variantou pro každou ložnici jsou i čalouněné postele s matrací, často inspirované japonskou bytovou kulturou. Kostra čalouněné postele je obvykle tvořena pevným laminem nebo dřevem s ozdobným prvkem v podobě čela. Součástí postele je vždy dřevěný laťový rošt a matrace ve snímatelném obalu volitelné barvy. Konstrukce i design čalouněných postelí je velmi jednoduchý a přitom neotřelý.

Pro chvíle, kdy jste všichni spolu

Jestliže vaše ložnice úpravy nepotřebuje, věnujte svou pozornost místu nejčastějších rodinných setkání – jídelně. Nemusíte měnit hned vše najednou, často stačí zakoupit pouze nový jídelní stůl anebo vybrat dvě nejošklivější židle a nahradit je novými podle oblíbeného „pravidla dvou“.

Velmi vítané jsou materiálové kontrasty (dřevo x plast) a není problém zkombinovat čalouněný nábytek s nádechem vintage s moderními židlemi s plastovými nebo chromovanými prvky. Je dobré se poohlédnout po aktuálních trendech a vybírat stůl či židle tam, kde je nabídka vzorů a materiálů velmi široká. Stačí si vybrat takový, který vám sedne úplně nejlépe.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *