krb1

Čisté, elegantní a bezpečné  – takové je sklo pod kamna

Krbu nebo krbová kamna v interiéru sebou přinášejí i nezbytná preventivní opatření. Ale i když je bezpečnost je důležitá, neznamená to, že musíme rezignovat i na estetickou stránku věci. Dobré produkty totiž umí oba aspekty šikovně skloubit do jednoho jediného komfortně vyhovujícího řešení.

Právě díky nim je dostupné podkladové sklo pod kamna, jež umí ochránit podlahu místností před negativním působením žáru, a jako bonus přinést do interiéru i jedinečně moderní a krásný prvek.

Elegance a kvalita, která k nám dorazila až z Francie

Stačí si najít ten svůj ideální kousek. Nemusíte se nechat omezovat jeho tvarem ani velikostí. Sklo pod kamna lze totiž vyrobit i na míru včetně vnitřních dekorativních kruhových či elipsoidních průřezů. A nadšeni budete i z širokých možností konečné úpravy. Pořídit si tak můžete:

  • grafitové sklo,
  • průhledné sklo,
  • hnědé sklo,
  • pískované sklo,
  • trapézovou nebo leštěnou hranu.

Odolnost zmíněného produktu má na svědomí speciální postup, při němž se použití materiál ohřívá na vysokou teplotu a následně se šokově zchladí, což mu zajistí skutečně vysokou odolnost proti působení žáru i nárazu. To jsou plusové body zejména pro domácnosti s malými dětmi či zvířaty, kde není o každodenní nebezpečné situace nouze. A velmi jednoduché je i čištění skla pod kamna – pod skleněnou desku je totiž vždy umístěno silikonové těsnění skutečně, takže se po něj skutečně nic nedostane. A jeho povrch pak stačí otřít či omýt.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nehoda není náhoda, proto s ní musíte počítat

A co se stane v případě, že i přes veškerou péči přece jen k rozbití skla pod kamny dojde, třeba díky pádu těžkého předmětu z kovu přímo na hranu skla? Budete se asi divit, ale vůbec nic – výsledkem bude jen hromádka malých tupých střepů. Ty zametete, aniž by se o ně kdokoliv zranil.

Nosnost 200 kilogramů, ale můžete i přidat!

Kalené sklo pod kamna ve standardním provedení se může pochlubit úctyhodnou nosností až 200 kilogramů. Pokud to však vašim potřebám stačit nebude, nechte si doporučit vhodnou podložku, díky níž sklo pod kamna unese i mnohem větší topenářské kousky! To už se však zpravidla neobejde bez konzultace s odborníkem.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *