Čím si vybavit domácí bar?

01_bar

V dřívějších dobách se pod pojmem domácí bar myslela ta skříňka obývací stěny, ve které byly schovány lahve s více či spíše méně kvalitním alkoholem. Dnes již od domácího baru očekáváme přece jen trochu víc. Především nejde jen o místo, kde stojí lahve s alkoholem. Jeho nedílnou součástí je totiž i vybavení pro přípravu míchaných koktejlů, kterými nepochybně ohromíte své přátele. Čím ale takový domácí bar v pravém slova smyslu vybavit, aby vám v něm nechybělo nic podstatného?

Bez čeho se neobejde žádný barman?

Základní barmanský set, který vám doma nesmí chybět, obsahuje hned několik prvků. Tím nejdůležitějším je šejkr (shaker), tj. dvojdílná či třídílná nádoba se sítkem (strainer) uvnitř. K tomu budete potřebovat také tzv. muddler, česky šťouchadlo na drcení pevných ingrediencí (typicky máta, limetka a cukr v mojitu). Kromě toho je součástí sady i míchací lžička a jiggler (odměrka na panáky). Dalších doplňků k této základní sadě potom můžete mít samozřejmě nespočet, nejrůznější škrabky, lopatky, pinzety a strouhátka jsou těmi nejtypičtějšími. Chybět by neměl ani lis na citrusy nebo mixér.

02_bar

Foto: Pixabay

Základní alkohol? A do čeho koktejly nalívat?

Domácí bar si samozřejmě nelze představit bez kvalitních ingrediencí z nichž nejdůležitější je alkohol. K dispozici byste měli mít alespoň gin, whisky, bourbon, tequilu a samozřejmě rum. Důležité jsou také i likéry, vermut nebo fortifikovaná vína.

V neposlední řadě je třeba, abyste měli v domácím baru vhodné sklenice. Míchaný nápoj musí také krásně vypadat! Základ tvoří klasická whiskovka, vysoká koktejlka a tzv. highball glass. Postupem času můžete sérii svých sklenic doplňovat o další a další typy.

Jen doufejme, že domácí bary nebudeme využívat jen při dalších a dalších pandemických uzávěrách barů a restaurací.

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.