Cihlové obklady

Cihlový obklad: Který je ten kvalitní?

Dnešní doba přináší neskutečné možnosti výběru stavebního materiálu. Někdy však narazíte na materiál, který vypadá hezky, ale ve skutečnosti tak opravdu jen vypadá a realita je jiná. To platí i u cihlového obkladu. Na co je tedy dobré se při výběru zaměřit, abyste si vybrali ty správné a kvalitní cihlové obklady, se dovíte v článku.

Původ materiálu a jeho vlastnosti

Ze všeho nejdůležitější je se informovat z čeho produkt pochází. Vyhnete se tak zakoupení obkladů imitace cihly. Imitace cihly může být například z betonu a tvářit se, že jde o pravou cihlu, protože mají stejný tvar. Od betonu nemůžete totiž očekávat stejné vlastnosti jako u obkladových cihlových pásku nebo lícových pásku a cihel. Kvalitní cihla by měla být odolná proti vyblednutí a teplotním výkyvům a měla by být v podstatě bez údržby. Vybírejte proto pečlivě ať vám obkladové fasádní cihly a pásky vydrží desítky let.

Povrch a barva cihly a její rozměry

Povrch může být buď pískovaný v rustikálním stylu, nebo hladký. Pískovaný povrch je hrubý a nerovný a oproti hladkému se nedá celoplošně spárovat. Co se týká barvy, tak je možné vybrat z několika odstínů. Pravé cihlové produkty se vypalují z kvalitní hlíny a díky smíchání různých druhů hlíny je možné vytvořit i různé odstíny a nabídka je proto velká. Na výběr je také mnoho rozměrů cihel i pásků.  Cihla i páska mají stejnou délku a výšku, liší se jen jejich tloušťka. Ta se volí podle, toho jaký záměr s cihlou máte.

Dostupnost cihel a samotné obkládání

Při výběru a koupi se informujte, zda je vámi vybraný druh cihla dostupný na skladě. Někdy se může stát, že určitá cihla je pouze na objednávku, jelikož není třeba tolik prodávaný.  Při objednávce se pak informujte o dodací lhůtě. Ve chvíli, kdy máte cihly doma a chcete je pokládat, si objednejte i dopředu realizační firmu.  Dbejte však na kvalitu firmy, reference o ní a také se podívejte na její předešlé realizace obložených domů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *