Podlaha

Vinylová podlaha a její přednosti

Zařizuje dům nebo předěláváte byt? Začněte pěkně od podlahy a to doslova.  Našim tipem na podlahu je vinylová podlaha, u které je třeba dbát na kvalitu a zpracování.  Jaké typy těchto podlah existují a jaké jsou její největší přednosti, si povíme v článku.

Vinylová podlaha a její přednosti

Tyto podlahy se stávají v dnešní době stále více oblíbené v bytech či domech. Počet lidí, kteří dávají přednost vinylové plovoucí podlaze, hodně roste. Výhod je spousta. Jedna z podstatných výhod je velmi dobrý poměr ceny a kvality podlahy. Vinylové podlahy vyjdou cenově levněji než třeba dřevěné masivní podlahy a přitom budou na pohled vypadat obě stejně. Další výhodou je levná a především nenáročná údržba, jsou totiž antistatické a neudržují prach. Také odolnost proti vlhkosti, chemická odolnost nebo odolnost proti poškrábání jsou plus navíc. Podlahy toho typu jsou výborné i pro místnosti, ve kterých máte podlahové vytápění. U rodin trpící alergiemi bude též vinyl skvělou volbou.

Typy vinylové podlahy

Před tím, než si budete vybírat motiv podlahy, je třeba se ještě zaměřit na její typ. První dělení je na homogenní a heterogenní typ. Dále se rozděluje vinylová podlaha na vinylové role a vinylové dílce. Podle způsobu pokládky vinylové podlahy dělíme na vinylovou podlahu bez lepení a s lepením. Dalším typem těchto podlah jsou zámkové vinylové dílce, někdy pod názvem plovoucí dílce. Posledním typem jsou vinylové podlahy samolepící. Co se týká motivu, tak existují různé možnosti, protože podlahy toho typu mají schopnost skvěle imitovat materiály jako je například dřevo nebo ne kámen.

Instalace podlahy

Na lepení se používá speciální lepidlo na vinylové podlahy.  Celkovou pokládku a lepení je však lepší nechat na profesionálech. Najměte si firmu dle nejlepších referencí, která bude mít zkušené podlaháře a zajistí, aby instalace podlahy proběhla bez nejmenších komplikací a dle vašich přání.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *