Rekonstrukce

Chystáte se na rekonstrukci? Tyto otázky si určitě zodpovězte předem

Rekonstrukce je termínem, jehož se spousta lidí značně obává. Většinou se pochopitelně není čemu divit. Vždyť se jedná o proces, který si mnohdy vyžádá klidně i několik týdnů! V některých případech se také táhne v podstatě nekonečně dlouhou dobu. Jestliže si ale dokážete všechno dokonale nachystat dopředu, máte vyhráno! My jsme pro vás proto připravili hned několik otázek, po jejichž zodpovězení byste měli mít jasno. Co je tedy zapotřebí před realizací rekonstrukce znát předem?

O jakou rekonstrukci půjde?

Půjdete do komplexní rekonstrukce celého interiéru, nebo budete řešit pouze kuchyni či koupelnu? Jestliže se totiž rozhodnete jen pro jednu místnost a až v průběhu stavebních prací se rozmyslíte, porostou jak náklady, tak pochopitelně i doba, kterou bude nezbytné pracím věnovat. Dále je dobré vědět, zdali budete vyměňovat kompletně i rozvody elektřiny, vody a odpadů. Při větších rekonstrukcích jde o nezbytnost. Opět platí, že je dobré vědět všechno dopředu.

Svépomocí, nebo s profesionály?

Velmi důležitá otázka. Rekonstrukce svépomocí vyjde většinou finančně o něco málo levněji. Ovšem jenom za předpokladu, že jste sami šikovní zedníci. I tak ale počítejte s tím, že budete muset pozvat topenáře, instalatéry a mnohé další řemeslníky. Budete potřebovat vyměnit okna a dveře? Ani tyto úkony nejspíše nezvládnete svépomocí. O co více možná ušetříte peněz, o to déle se rekonstrukce protáhne. Vsadíte-li na specializovanou firmu, pak budete mít jasně nastaveno, jak dlouho rekonstrukce potrvá. Mnohdy je lepší se z interiéru na kratší dobu vystěhovat a přijet k hotovému. Nebudete muset žít v prachu a třeba s nefunkční koupelnou či kuchyní.

Rekonstrukce

Zdroj obrázku: jis.cz

Jak rekonstrukci naplánovat?

Optimálně tak, aby se na sebe jednotlivé činnosti perfektně navazovaly. Mít domluveného obkladače a čekat na instalatéra je mrzuté. Podobně se vyplatí nakoupit předem veškeré vybavení. Pořídit s předstihem se dají například spotřebiče, sanita do koupelny nebo dlažba a obložení. Vsadíte-li na specialisty, plánování vyřeší za vás. Pouze si smluvíte dobu, po kterou budou interiér rekonstruovat, a získáte přesně povědomí o ceně.

Kde ušetřit?

Třeba na výměně oken či dveří. Vsadíte-li na specialistu, který vám poradí a nabídne sortiment za výhodné ceny, máte vyhráno. Nevíte, jestli zvolit eurookna, dřevěné variace nebo okna plastová? Nemusíte zoufat, s tímto a s volbou tloušťky skleněných výplní, kováním a dalšími záležitostmi vám pomohou odborníci ze společnosti JIS okna. Obrátit se na ně můžete i při nejasnostech týkajících se jakýchkoli jiných prosklených ploch, jako jsou kupříkladu skleníky, případně výlohy. Postarají se také o žaluzie, rolety a jiné druhy stínění.

Zdroj náhledového obrázku: jis.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *