post2

Jaké chyby nejčastěji děláme při výběru dětských postýlek?

Dětská postýlka nesmí v žádné domácnosti s malým děťátkem chybět. Často ale jejímu výběru nepřikládáme takovou důležitost, jaká by byla potřeba. Ukážeme vám chyby, kterých se nastávající rodiče dopouštějí nejčastěji.

Spoléháme se na „rodinné dědictví“

Část rodičů je přesvědčena, že novou postýlku vůbec nepotřebují, protože si dobře vystačí s tou, ve které vyrůstali oni sami. Zapomínají však, že bezpečnostní nebo zdravotní normy se od té doby značně posunuly. Moderní a kvalitní dětské postýlky jsou vždy vyrobeny z netoxických materiálů a jejich bočnice i polohování roštu je vždy maximálně bezpečné a praktické. Zapomínat nesmíme ani na nezbytné ortopedické rošty a matrace, které zajišťují optimální vývoj páteře miminka. Navíc mohou být vybaveny praktickými šuplíčky nebo dalšími úložnými prostory, do kterých se vejde vše nezbytné pro miminko.

Používáme cestovní postýlku jako náhradu té klasické

Cestovní postýlky jsou sice levné, skladné a poměrně pěkné, pro každodenní pobyt dítěte se však nehodí. Problémem je především nedostatečná cirkulace vzduchu okolo matrace určené jen pro občasné použití. V takovém prostoru se pak velmi rychle množí roztoči, jejichž přítomnost zdraví děťátka zrovna nesvědčí. Dětská postýlka by navíc měla jít velmi snadno vyčistit, což ty cestovní v drtivé většině nesplňují.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zapomínáme na praktičnost

Při výběru dětské postýlky se mnozí rodiče nechají oklamat pouze krásným vzhledem a nevýhody zvoleného modelu často odhalí až v ostrém provozu, kdy už je na nový nákup pozdě. A na co se zaměřit především? Postýlka by měla mít alespoň dvě polohy roštu a snadno nastavitelné bočnice, které umožní snadnou manipulaci s novorozencem i větším kojencem.

Jistě oceníme také kolečka opatřená brzdičkami pro snadný pohyb po bytě a matrace s antibakteriální ochranou, zaručující vysoké hygienické standardy. Chcete-li si být svým výběrem opravdu jistí, kupujte pouze postýlky splňující kritéria evropské normy EN71-3 s uděleným evropským atestem a certifikátem kvality od nezávislé zkušebny.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *