Stavební dozor

Cena za stavební dozor se různí

Stavební dozor je jakousi samozřejmostí u většiny staveb. Často se řeší několika způsoby. Buď jej může dělat přímo známý stavebníka, anebo projektant, případně se vše odvíjí v režii firmy, jež staví nemovitost na klíč. My se podíváme nejen na to, jaká je cena za stavební dozor, ale pokusíme se nastínit i náplň práce stavebního dozoru a některé další otázky, jež by měly být v každém případě zodpovězeny. Možností je pochopitelně hned několik, a proto není od věci znát tyto informace a disponovat jimi v případě potřeby.

Když je zapotřebí stavební dozor…

Kvalifikovaného odborníka z oblasti stavitelství budete potřebovat v každém případě, když stavíte, nebo rekonstruujete stávající objekt svými vlastními silami. Zaplatit si jej budete muset z vašich vlastních prostředků. Jestliže vám staví dům velká firma, pak má takovéhoto odborníka pod svými křídly a vy za něj platit nebudete. Pravda je ale taková, že někteří stavitelé to dělají i tak, že jim všechny záležitosti podepisuje projektant. Často ale na stavbu nechodí a běžné stavební chyby tak musí odhalit stavebník.

Náplň práce stavebního dozoru

Osoba, případně skupina lidí, která provádí stavební dozor, by měla dohlížet na kompletně celý průběh stavebních prací od realizací hrubé stavby až po řešení interiéru daného domu. Vše musí být v souladu nejen se stavebním povolením, ale také s dalšími důležitými detaily a dokumenty. Technologické postupy, parametry konstrukce a další záležitosti musí jednoznačně sedět tak, jak by měly. Stavební dozor dohlíží i na harmonogram prací, takže ty by měly být vykonávány v dané posloupnosti dle potřeby.

Cena stavebního dozoru

Důležité je si stanovit předem, zdali bude cena za stavební dozor paušální, anebo budete platit konkrétní osobu od hodiny. V prvním případě je stanovení ryze na dohodě a v druhém v podstatě také. Standardně se pohybuje hodinová sazba okolo 500 korun. Dozor ale logicky nemusí trávit na staveništi čas neustále.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *