Bytové trendy pro příští rok – vyberte si z těch nejlepších

Pohovka

Bytové trendy pro příští rok – vyberte si z těch nejlepší. Každý rok se lehce mění ty nejmodernější prvky v interiérovém designu. Pokud se i vy snažíte držet nejnovějších trendů, pak vám rozhodně nemohou utéct oblíbené kousky letošního roku.

Interiérový design je založen na pár hlavních prvcích

Ať už se jedná o celkový design celého domova nebo jednotlivých místností, vždy se jedná o pár základních a hlavních prvků, které jsou poté doplněny menšími dekoracemi. Proto se snažte vybírat hlavní a dražší kusy nábytku v nadčasovém stylu. Díky vhodně zvoleným a moderním dekoracím pak vždy skvěle sladíte celý prostor. Těmi nadčasovými kusy nábytku zejména jsou:

  • komody a skříně
  • kuchyňská linka
  • postel
  • jídelní stůl a židle

Trendy roku 2024 vás překvapí

Prvním trendem, který bude zářit v interiérovém designu roku 2024, je nádech minulosti. Vedle naprosto moderních prvků, kterých máte jistě plný domov, se budou prvky s nádechem historie jistě vyjímat. Mezi tyto skvělé kousky, které obohatí váš interiér patří například židle nebo křesla v art deco stylu nebo v jemném viktoriánském stylu. Nostalgie a historie v lidech vyvolávají pocit pohodlí a komfortu. Proto díky těmto prvkům dodáte interiéru komfortní i zajímavý styl zároveň.

Foto: Pixabay

Proto v tomto roce budou nejvíce moderní potahové látky a materiály, které snadno umyjete nebo vydezinfikujete. U stolů je to nejčastěji kov nebo sklo, na pohovce nejčastěji najdete koženku nebo kůži. Sedací nábytek ale neztrácí polstrování a pocit pohodlí, to hlavně z důvodu častého home office a maximální době času stráveného doma.

  • Přírodní prvky a udržitelnost: Stále rostoucí důraz na udržitelnost a ekologické záležitosti se odráží v interiérovém designu. Očekává se větší používání přírodních materiálů jako je dřevo, kámen, ratan, sklo a recyklované materiály. Zelená rostlinná dekorace a používání rostlin v interiérech bude nadále populární.
  • Jemné a neutrální barvy: Trend bude směřovat k neutrálním paletám barev jako jsou jemné odstíny béžové, šedé, hnědé, ale také pastelové barvy jako světle růžová nebo modrá. Tyto barvy vytvářejí klidný a uklidňující prostor.
  • Flexibilita a multifunkčnost: Vzhledem k tomu, že stále více lidí pracuje z domova, bude se zvyšovat poptávka po nábytku a zařízení, které umožní flexibilitu a multifunkčnost. Například rozkládací pohovky, rozšiřitelné jídelní stoly nebo skladatelné pracovní stoly.

Vsaďte na barvu

Posledním tipem pro moderní interiérový design roku 2024 je trendy barva roku. Letošním rokem bude provázet jemná bledě modrá barva. Ta má za úkol uklidnit a zpříjemnit celý interiér tak, abyste se v něm cítili pohodlně v každé denní i noční hodině. Pro oázu klidu můžete pořídit například polštáře nebo malé dekorace v odstínu bledě modré. Stačí málo k tomu, aby se v prostoru promítly změny a působil tak moderněji.

Zdroj: https://www.wuders.cz/rady-a-tipy/jak-to-vidi-designerka—interierove-trendy-pro-rok-2023/, https://www.drevostavitel.cz/clanek/interierove-trendy-pro-rok-2023

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.