Bronzová barva v interiéru: Atraktivní alternativa chromu, mosazi či mědi

interiér

Mezi překvapivé trendy interiérového designu patří bronzová barva. Stává se tak čím dál častější alternativou mosazi, chromu či mědi. Jak přidat bronz do domácnosti?

Kombinace dřeva a kovu, nábytek s kovovými detaily i celokovové předměty jsou oblíbené a rozhodně zaujmou. Výhodou je, že se dají použít v různých stylech zařízení, a to od minimalistického přes rustikální, až po moderní a luxusní.

Bronz se stává novou mosazí

Bronz se dobývá do domácností. Stává se tak novou mosazí. Jedná se o moderní a originální odstín, který patří mezi teplé barvy. Zaručeně navodí hřejivou atmosféru v každém interiéru. Bronz je oblíbený nejen v kombinaci se dřevem. Nechte bronz zazářit ve vaší domácnosti. Pokud zvolíte kombinaci s chladnými odstíny, bude se o to více vyjímat. Dodá místnosti sofistikovaný vzhled, jenž se hned tak neokouká.

Rozdíl mezi bronzem a mosazí

Jaký je však rozdíl mezi mosazí a bronzem? Povrchová úprava bronzových doplňků bývá zpravidla červenohnědá, oproti tomu mosaz se vyznačuje žlutým nádechem. Obě kovové barvy můžete klidně i spolu kombinovat. Myslete na pravidlo, že je třeba začít v malém, neboť tato hra může velmi snadno sklouznout ke kýči.

osvětlení

Foto: Unsplash

Efektivní přidání bronzu do domácnosti

Jak zakomponovat bronz do vaší domácnosti? Možností se nabízí řada. Ideální je vybrat jemný prvek, jako například v podobě rámu zrcadla, kování, úchytek či dekorace. Případně můžete zvolit větší kus nábytku s bronzovými prvky. Mezi další varianty patří osvětlení, což je jednoduchý způsob, jak dodat do interiéru bronzový akcent a současně podtrhnout eleganci, stejně tak police s bronzovým rámem a skleněným nebo dřevěným tělem. Sázkou na jistotu jsou doplňky, které zajistí rychlé dodání místnosti teplého odstínu tohoto vzácného kovu.

Pokud disponujete větší koupelnou, tak bronzová vana zcela změní design místnosti a váš pohled na relax i očistu. Výhodou je, že bronz nerezaví. Jeho barva naopak používáním získává elegantní nádech.

Zdroj: homebydleni.cz, bydlo.cz

Náhledové foto: Unsplash