Jak naučit vašeho psa milovat koupání

pes

I když se koupání vašeho psa zdá na první pohled jako banální věc, je řada psů, které mají z koupání a tekoucí vody strach. Nesnášenlivost vody je u řady domácích mazlíčků docela běžná. Víme ale, jak na to.

Koupání za odměnu

Ke koupání přistupujte jako k terapii, během níž svého psa odměňujte pamlsky. Jakmile pes pochopí, že se vody bát nemusí, máte z poloviny vyhráno nejenom vy, ale i váš pes. Neočekávejte však při prvních okamžicích, že to půjde se psem tak snadno. Psa pozvolna osmělujte. Z počátku postačí, když mu namočíte tlapky pod proud vody v umyvadle. Tlapky poté osušte, aby pejsek věděl, že i tak se nic zvláštního neděje. Odměňte ho a pochvalte ho.

pes

Foto: Pixabay

Příprava je nejdůležitější

Než půjdete psa poprvé koupat, vždy se ujistěte, že máte vše potřebné při ruce. Nezapomeňte ani na protiskluzovou podložku, která udrží psa v lepší stabilitě. Protiskluzovou podložku můžete mít jak ve vaně, tak i jednu na podlaze, když psa budete sušit.

Jde to i bez stresu

Během mytí je zapotřebí nejen dostatek místa ale i pohodlí, klid a pohoda. Zajistěte včas i vhodné mycí prostředky. Vždy přitom používejte prostředky na mytí určené přímo pro psy. Psí šampon nedráždí kůži, a navíc ani neštípe do očí.

Napoprvé postačí voda

Psa zprvu jen opláchněte vodou, příliš zdlouhavé mytí by váš pes stejně netoleroval. Je zapotřebí psa zvykat postupně. Myjte proto psa v pravidelných intervalech a postupně přidávejte i mycí prostředek. Pokud je pes ještě štěně, zvykne si na mytí odmala poměrně hned. Se starými pardály je to o něco složitější.

Nespěchejte, udržte pomalejší tempo

Psa koupejte jen ve chvíli, kdy je dostatek času. Buďte trpěliví, ale důslední. Přistoupíte-li ke koupání psa s láskou a s veškerými vašimi emocemi, které ve vás jsou, bude se váš pes na další koupání jen těšit.

Zdroje informací: https://prima-receptar.cz/nesnasi-vas-pes-koupani-zmente-jeho-nazor-pomoci-nasledujicich-tipu/

https://www.pejskar.cz/jak-casto-koupat-psa-92185/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.