Bílá kuchyně: Ano, nebo ne? Tyhle důvody vám napoví

Bílá kuchyne

Bílá kuchyně je v očích mnoha lidi symbolem luxusu, nadčasovosti a evokuje v nich něco přepychového. Na druhé straně ale stojí ti, kteří bílou kuchyni vidí jako ideální místo pro nepořádek a ztracené nervy z každé viditelné šmouhy. Pokud uvažujete, že si koupíte andělsky bílou kuchyni, tyhle důvody vás přesvědčí o tom, proč je to dobrý nápad.

Snadno se kombinuje

Bílá barva obecně je vnímána jako barva univerzální a tzv. přátelská ke všem dalším odstínům. I bílá kuchyně se dá snadno kombinovat s jinými barevnými prvky. Máte tak v rukou krásnou možnost proměnit si vzhled kuchyně vždy podle vaší nálady, vkusu nebo třeba v závislosti na ročním období. Stačí pár barevně odlišných doplňků a v kuchyni to rázem bude vypadat jinak.

Prostor díky ní působí větší

Bílá kuchyně má další nespornou výhodou a tou je optické zvětšení prostoru. Na centimetrech vám k dobru sice nepřidá, ale bude to tak alespoň vypadat. Bílá kuchyně zajistí, že prostor bude působit nejen větší, ale i vzdušnější a krásně prosvětlený. Je proto vhodná i do menších místností, kde se rázem budete cítit pohodlněji a příjemněji.

Foto: Pexels

Působí čistě

Zlé jazyky by sice namítly, že spíše sterilně, my však zůstaňme u názoru, že bílá barva a kuchyně laděná do tohoto odstínu je určitým odrazem čistoty. A která hospodyňka netouží po čisté kuchyni. Doporučíme vám vyhýbat se vysokému lesku, na kterém je vidět každý otisk prstu – skříňky ve vysokém lesku by vás nemilosrdně odsoudily k častému šůrování a leštění. To určitě nechcete.

Bílá kuchyně je nadčasová

Už jsme to zmínili hned v úvodu. Bílá kuchyně je nadčasová a moderní. Je trendy teď a bude zrovna tak trendy i za několik let. Proto je takovou sázkou na jistotu a ideálním řešením pro ty z vás, kteří nemáte rádi změny. Bílá kuchyně vám vydrží několik let a asi nikdy nevyjde z módy.

 

Zdroj: https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/7-duvodu-proc-zvolit-bilou-kuchyni–symbol-klasiky-i-luxusu#part=1
Náhledové foto: Pixabay

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.