Bazoš varuje před novým typem podvodu

Platba kartou

Milujete nakupování a prodávání věcí z druhé ruky přes internet. Aby ne, utržit se takto dá dost peněz za věci, které už třeba vůbec nepotřebujete. Stejně tak můžete cokoli výhodně nakoupit. jakousi klasiku mezi zprostředkovateli takovýchto nákupů představuje portál bazos.cz. Právě na Bazoši je všechno přehledné a jasné. Bohužel se tady také občas lidé mohou stát oběťmi podvodu. Nyní upozorňuje portál na podvodné jednání týkající se platební karty.

Vyžadují číslo karty

Zmiňovaný inzertní portál upozorňuje na to, aby uživatelé v žádném případě neprozrazovali číslo své platební karty. Jestliže uživatel chce číslo bankovní karty z toho důvodu, aby zaslal platbu, jde o podvodné jednání. Získané číslo pak může zneužít a okrást důvěřivce. Ten dokáže mnohdy prozradit i CVV a dobu expirace karty. Bazoš není zprostředkovatelem plateb a chce samozřejmě ochránit své uživatele. Ti mohou být velmi jednoduše okradeni.

Bazos.cz

Zdroj obrázku: Bazos.cz

Není to poprvé

Jakousi tradicí na zmiňovaném portálu jsou bezesporu platby předem. U menších částek to lze někdy risknout, nicméně jinak rozhodně ne. Pokud už si kupujete zboží z druhého konce republiky, nebo ho prodáváte, je lepší využít dobírku. Ano, i takto lze přijít o poštovné, nicméně ve finále jde o mnohem nižší sumy. Ideální je osobní předání.

Zdroj náhledového obrázku: Bazos.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.