aku vrtačka

Aku vrtačka v mnoha značkových podobách

Mít doma kvalitní aku vrtačku anebo aku šroubovák je přinejmenším nezbytnost. Využití tohoto nástroje bude jakékoli domácnosti stoprocentní a lze hovořit o tom, že na jeho kvalitě bude neskutečně záležet. V současnosti jsou na trhu různé modely aku vrtaček. Ne všechny však dokážou svou kvalitou uspokojit a být opravdu tím pravým pomocníkem. Podívejme se tedy na výběr aku šroubováku mnohem podrobněji a poukažme si na detaily, na něž je nezbytné se soustředit. O tom, že je jich hned několik, se následně přesvědčíme.

Nač si dát pozor při nákupu aku vrtačky

Úskalí u moderních modelů aku vrtaček je hned několik. Pokusme si je tedy přehledně v odrážkách uvést od nejvyšší důležitosti, až po detaily, jež ale někdy mohou být při práci poměrně znatelné. Co je tedy důležité?

–          síla kroutivého momentu, resp. výkon vrtačky

–          možnosti baterie do vrtačky, z kolika článků se sestává

–          materiálové provedení vrtačky, optimální je kov

–          značka

–          ergonomické držení těla vrtačky

–          jednoduchost ovládání

–          vzhled

–          doplňky a kufřík

Nejlevnější vrtačky a jejich mínusy

Úplně nejlevnější stroje se vyznačují především ryze plastovým vybavením vnitřku. Plastová kolečka toho skutečně moc nevydrží a po čase musíte počítat s tím, že aku vrtačka odejde. Hodně nepříjemné je u levnějších modelů i provedení baterie, která je zpravidla značně slabá a nezvládne některé úkony, jako je třeba vrtání vrutů do kovu.

Úplně profi nástroje nepotřebujete

Pokud se neživíte jako řemeslník, určitě nebudete potřebovat profesionální aku vrtačku. Ta ostatně stojí několikanásobně více, než je tomu u hobby vrtaček. Mnohdy je profi vrtačka v akci, a tak se dá zakoupit opravdu levně, nicméně musíte mít v tomto ohledu opravdu štěstí. Ze značkových nástrojů je skvělá třeba aku vrtačka Metabo, aku vrtačka deWalt anebo aku vrtačka Hitachi.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *