7 věcí, které byste nikdy neměli uchovávat v lednici

Lednice

Chladná teplota určitým věcem může pomoci se vyhnout mikroskopickým organismům. Stejné zdůvodnění však neplatí pro všechno. V průběhu několik let se stalo samozřejmostí uchovávat věci, jako jsou baterie v lednici, ale obvykle je to ve skutečnosti chybný úsudek a může způsobit více škody než užitku. Další obyčejné věci, které byste v chladničce nikdy neměli uchovávat, si přečtěte níže.

Lak na nehty

S rozmachem miniledniček na péči o pleť se stalo běžným očekávat, že jakýkoliv produkt na pokožku lze uchovávat v chladu. Obvykle však nelze dávat vše do ledničky. Zatímco si mnozí myslí, že skladování laků na nehty do chladničky má vliv na to, aby neztratily svou barvu, chlad pouze způsobí zhoustnutí. To znamená, že ho buď budete muset vyhodit mnohem dříve, nebo použít ředidlo na lak, abyste jej mohli znovu použít.

Rtěnka

Rtěnka
Foto: Pixabay

Rtěnka je další kosmetickou položkou, která by neměla jít do lednice. Produkty, jako jsou rtěnky, se v chladu oddělí a kondenzace může způsobit, že ztratí vlhkost. Jakmile výrobek uložíte do chladničky, musíte ho v ní udržovat nepřetržitě, jinak se zkazí. Pokud máte rtěnku, která změkla z pobytu v teple, dáte ji krátce do lednice, ale vyndáte ji, jakmile znovu ztvrdne, nic se nestane.

Aerosolové spreje

Tyto sprejové lahvičky by měly zůstat ve spíži. Nízké teploty mohou způsobit, že se tlak uvnitř plechovky stane nestabilním, což vede k možnému výbuchu.

Některá koření

Například sójová omáčka je jednou z nejčastějších věcí, které si lidé nechávají v chladničce a které by neměli. Přímo na etiketě je napsáno, že by se neměla uchovávat v chladu. Většina pálivých omáček by mělo zůstávat mimo lednici, protože jejich vysoký obsah octu odhání bakterie.

Káva

Káva
Foto: Pixabay

Uchovávání kávy v chladničce ji udrží déle čerstvou, že? Ne. Káva nasává vlhkost, čímž ztrácí svou chuť. Problém není v tom, že je ve vašem chladicím boxu (nebo chladničce) vlhkost, ale ve změně teploty, se kterou se káva setkává při vstupu do chladicího boxu a výstupu z něj, což se projevuje kondenzací.

Baterie

Baterie
Foto: Pixabay

Jak již bylo řečeno, uchovávání baterií v chladničce, aby déle vydržely, je častým omylem. Zatímco chladné prostředí pomáhají udržet životnost baterií, lednice a chladničky nejsou bezpečné pro ukládání baterií. Vlhké prostředí způsobí kondenzaci na bateriích. To následně povede ke korozi nebo jinému poškození!

Prášek do pečiva

V několika případech může být uchovávání prášku do pečiva v chladicím boxu skvělou myšlenkou, protože zadržuje nežádoucí pachy a zabraňuje jejich šíření z jídla na jídlo. Ale v případě, že se chystáte na přípravu využít jedlou sodu k pečení, nechte ji ve spíži. Jedlá soda si tyto pachy z lednice udrží, což ovlivní chuť vašeho pokrmu.

Zdroje info: bestlifeonline.com, lifehacker.com

Náhledové foto: Pixabay