7 tipů na domácí zábavu, která děti neomrzí

Hry s rodinou

Děti jsou stále v doma a vám dochází myšlenky, jak je zabavit mezi čtyřmi zdmi. Stále dokola hrajete ty samé deskové a karetní hry, jednou za čas je necháte sledovat kreslený film v televizi nebo je necháte hrát na internetu. Ale máte pocit, že rutinu je třeba probít něčím novým. Máme pro vás několik nápadů, které se dají jednoduše realizovat na malém prostoru.

1. Objevte skrytý předmět

Vytipujte si různorodé věci, které mají ostatní hledat. Objevte je na začátku a poté si dejte na čas s jejich zakrytím. Podmínkou je, že část předmětu musí být vidět. Kdo najde nejvíce skrytých předmětů, vyhrává.

2. Laserové bludiště

Laserové bludiště je jednou z nejzábavnějších zábav. U dětí vytváříte motorické schopnosti, koordinaci, a v případě, že se rozhodnete sledovat jejich nejrychlejší výkony. K vytvoření laserového bludiště vám postačí provázek, který jednoduše omotáte na mnoha místech a vytvoříte tak labyrint. Děti budou procházet celý dům, aniž by se dotkly některého z „laserů“.

3. Uklízejte, kde se dá

Nebaví vás uklízet po dětech? Nechte je, ať to udělají za vás. Neocení to? Jako rozptýlení to nepochybně ocení. Například každý, kdo dohlédne na úklid své části místnosti během 10 minut (délku budete moci měnit podle toho, jak moc je zablácená), dostane odměnu.

Hra s dětmi
Foto: Pixabay

4. Jednodušší Twister

Znáte hru Tornádo? Vytvořte si doma její adaptaci pro jednoho hráče. Vezměte si několik papírů a nakreslete na ně levou a pravou nohu, levou a pravou ruku. Položte papíry za sebe (pro ilustraci 3 x 10) a řekněte dítěti, na co má šlápnout, aby vás dostalo. V případě, že spadne, musí začít znovu.

5. Přesný zásah

Vezměte papír o velikosti A2, molitanový balónek a vytvořte v papíru různé mezery. Čím menší je mezera, tím větší odměnu dítě dostane v případě, že do ní hodí míček. Domluvte se, odkud míček hodíte, a začněte.

6. Přineste vše na písmeno X

Rozmyslete si písmeno a přineste vše, co začíná na toto písmeno a je ve vaší domácnosti, na jedno místo. Kdo má nejvíce věcí, vyhrává.

7. Tref se do láhve

Uvažte dítěti provázek kolem pasu a připojte ke konci provázku druhý provázek, například propisku. Dítě bude mít za úkol využít propisku k tomu, aby se trefilo do hrdla láhve. Kdo bude rychlejší, vyhrává.

Zdroje info: aazdravi.cz, idnes.cz

Náhledové foto: Pixabay