5 tipů na levnou úpravu pokoje a dostatečný prostor

Malý pokoj

Pokoj je vaším ochranným prostorem. Je to místnost, kde se vaše tělo nabíjí energií a kde uchováváte svůj individuální majetek a zážitky. Takže když ho zařizujete, ujistěte se, že vytvoříte oázu klidu a pořádku. Následujících 5 tipů na rozumnou proměnu pokoje vám pomůže každé ráno si skvěle odpočinout a získat hojnost útěchy a prostoru.

Nejprve postel

Normálně prospíme třetinu svého života — není tedy pochyb o tom, že nejdůležitější věcí na seznamu při zařizování pokoje je postel. Určitě se tedy vyplatí přispět na kvalitní postel. Při výběru slaďte barvu materiálu se zbytkem místnosti.

Jak vybrat správnou matraci

Výběr závisí především na poloze, ve které rádi odpočíváte, a na vaší hmotnosti. V případě, že odpočíváte na břiše, zvolte tvrdší model, ale v případě, že rádi odpočíváte na boku, bude pravděpodobně pohodlnější měkčí. A pro ty, kteří raději odpočívají na zádech, je hlavní volbou střední. Kromě toho platí, že čím vyšší je vaše tělesná hmotnost, tím pevnější model byste měli zvolit, aby vašemu tělu poskytoval správnou oporu.

Ušetřete peníze za skříň

Když se rozhodnete pro koupi skříně, položte si následující otázky. Bude sloužit k ukládání běžných šatů a dalších věcí, jako jsou ručníky a kabáty? A budete používat různé věšáky, nebo dáte přednost tyči na zavěšení? Jakmile budete mít jasno o využití skříně, začněte uvažovat o jejím umístění. Pro vyšší stabilitu je skvělým nápadem naklonit ji ke zdi v rohu místnosti. V případě, že máte méně místa a více věcí, stojí za zvážení také rohová skříň. Pro ušetření peněz nekupujte hned nové, ale zajděte do bazarů, kde se nacházejí nádherné kousky za pár babek.

Nikdy není dostatek kapacitního prostoru

V malém prostoru je důležité co nejlépe využít každý jeho kousek a pracovat s multifunkčními předměty. Kapacitní prostor rozšíříte pomocí boxů, které lze umístit do skříně nebo pod postel. Do krabic snadno uložíte věci, které nepotřebujete vystavovat, a navíc budete moci využít i závěsy, které regály zakryjí a zútulní váš pokoj. Skříň si můžete vyrobit i sami za méně peněz, pokud ji vyrobíte ze šatních stojanů, nástěnných poliček a závěsu. Chcete-li se dostat do vyšších míst, využijte dřevěné schůdky, které dobře poslouží i jako noční stolek.

Pořiďte si čističku vzduchu

Výdech a nádech
Foto: Pixabay

Věděli jste, že vzduch v našich domovech je pravidelně více znečištěný než v exteriéru? Téměř neustále je v něm prach, mikroskopické organismy, havěť a další nečistoty. Proto stále více rodin uvažuje o koupi čističky vzduchu — zařízení, které filtruje vzduch v místnosti a dokáže zachytit pachy a nečistoty menší než tloušťka lidského vlasu.

Zdroje info: prozeny.cz, bydlime.cz

Náhledové foto: Pixabay