americká hypotéka

5 důvodů, proč se vyplatí stavba domu na klíč

Nechat si postavit dům na klíč je maximálně pohodlné a z hlediska celkové koncepce stavby ideální. Pokud stále nevěříte, že stavba na klíč může představovat relativně ekonomickou variantu nového bydlení, pak stojí za to přečíst si několik následujících řádků, které jasně a jednoznačně ukážou důvody, proč byste se měli rozhodnout právě pro tento typ stavby domu.

1.      Vše bez práce

Hlavní velkou devízou, kterou nám stavby domu na klíč přinášejí je bezesporu fakt, že se prostě a jednoduše nenadřete. Hovořit přitom můžeme jak o fyzické, tak i psychické námaze. Na stavbu nebudete muset vlastní rukou vůbec sáhnout. Řešit nebude nutné ani dodavatele, kteří jsou jakoby komplexně spojeni pod vedením jedné jediné firmy, která vám stavbu realizuje.

2.      Cenově někde jinde

Celková cena stavby se bude pochopitelně pohybovat úplně někde jinde. Již na počátku budete mít jasně dané, kolik vás celkový proces výstavby vašeho nového domu bude vlastně stát. V některých případech se nemusí jednat o nijak výrazně horentní sumy, V každém případě budete vědět, na čem jste.

3.      Na vše se vztahuje smlouva

Za hodně velkou výhodu je možné považovat i fakt, že na veškeré stavební činnosti se bude vztahovat smlouva. Ekonomické stavby na klíč jsou vždy pokryty konkrétním kontraktem, který jasně stanoví, jak to bude s celkovým harmonogramem vyhotovení stavebních prací.

4.      Ekonomický koncept

Hodně důležitý je i ekonomický koncept celé stavby. Většina moderních staveb je již řešeno v nízkoenergetickém konceptu, takže náklady na vytápění budou minimální.

5.       Lokalita dle vašeho výběru

Výborné je u nových staveb na klíč i to, že si budete moci vybrat pohodlně přímo konkrétní lokalitu, kde bude domek umístěn. Bydlet tak můžete v místech, která si sami vyberete. Ostatně stejně tak by tomu bylo i u stavby svépomocí anebo dodavatelským způsobem. Takto máte ale všechno bez starostí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *