LED osvětlení

5 důvodů pro pořízení LED osvětlení

Přišla vám faktura za elektřinu a nevěřili jste vlastním očím? Nic zvláštního. Spotřeba elektrické energie může být opravdu vysoká. Pokud se navíc podíváte na vaše svítidla a zjistíte, že jsou vybavená klasickými vláknovými wolframovými žárovkami, pak je situace vcelku jasná. Minimálně za zvážení proto stojí LED. Nabízí spoustu předností. Jakých? To vám prozradíme na následujících řádcích. Zaměříme se konkrétně na 5 důvodů pro pořízení LED svítidel.

Maximální úspora energie

V první řadě je zapotřebí počítat s tím, že LED žárovka je ve srovnání s jinými zdroji světla mnohem úspornější. Až sedminásobně. Jen pro porovnání. Tradiční žárovku s příkonem 60 W dokáže bez problémů nahradit LEDka mající příkon pouhých 9 W. Ročně dokáže takováto žárovka při svícení 4 hodin denně ušetřit více než 300 korun.

Vysoká životnost LED zdrojů

Velkou předností LEDek je také jejich maximální životnost. Budeme-li vycházet z předchozího porovnání, zjistíme, že může být až patnáctinásobně vyšší. Zatímco žárovka s wolframovým vláknem má životnost pohybující se kolem 1 000 hodin, u LED světla je tomu jinak. Životnost žárovky osciluje okolo 15 000 hodin.

Okamžitý výkon

Ihned po připojení ke zdroji napájení začne LED osvětlení fungovat. Nemusíte čekat vůbec na nic. U kompaktních zářivek je tomu jinak. LED zdroj má více než desetinásobnou účinnost.

LED osvětlení: Zdroj obrázku Pixabay.com

Prostě vydrží a nekazí se

U LED světel si také můžete být jistí vysokou odolností. Používat se mohou bez problémů v exteriéru, kde jsou vystavena různým vlivům počasí. Déšť, sníh ani výkyvy teplot je nijak neohrozí. Stejně tak odolají bez větších potíží prašnosti. Poruchy jsou u LED světelných zdrojů spíše výjimkou.

Levnější zelená elektřina

Úspory elektrické energie jsou velmi důležité. Výbornou volbou pro vás může být z hlediska využití LED zdrojů zelená elektřina, tedy taková, která je vyrobena výhradně z tuzemských obnovitelných zdrojů. Na stránkách společnosti E.ON je k dispozici přímo kalkulačka elektřiny.

LED osvětlení: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *