Stavba domu

4 důvody, proč si postavit vlastní domeček

Nemusíte mít našetřené miliony, abyste si mohli splnit sen o vlastním bydlení. Pokud budete čekat moc dlouho, tak svůj vlastní domek se zahradou a garáží nemusíte mít nikdy. Zažeňte raději obavy a investujte do své budoucnosti.

1) Dostupné hypotéky

V současné době je na trhu tolik bank, že máte opravdu z čeho vybírat. Při pořizování hypotéky se ptejte nejdříve tam, kde máte účet a dlouholetou historii. Vyberte si nejvhodnější úvěr, díky kterému budete moct financovat stavbu svého rodinného domku. Už na začátku si spočítejte veškeré náklady. Při stavbě domu myslete na materiál, práci, ale také na zařízení zahrady a stavbu garáže. Nebojte se investovat do kvality, pořiďte si bezpečnostní garážová vrata, plot kolem svého pozemku a veškeré tyto náklady do hypotéčního úvěru zohledněte. Budete pak měsíčně splácet částku, která bude možná vyšší, ale už v ní bude zahrnuto všechno.

2) Jistota a dlouhodobá investice

Bydlení ve svém je dlouhodobou investicí. Sami si zkuste spočítat, kolik peněz byste utratili, kdybyste bydleli v pronájmu, někde na kraji města si pronajali garáž a navíc se báli, že auto není zcela v bezpečí. Raději investujte do vlastního bytu nebo domu, pořiďte si kvalitní garážová vrata a zabezpečovací systém tak, abyste ochránili svůj majetek. Pokud byste nemohli vlastní bydlení splácet, vždy jej můžete prodat nebo pronajmout. Investice do bydlení se vám nikdy neztratí a vždycky se vám, i když třeba po delším čase, vrátí.

3) Splněné sny

Výhodou vlastního bydlení je postavit si dům tak, jak chcete a mít všechno jen podle svých představ. Splňte si svůj sen a pořiďte si takové bydlení, které pro vás bude to pravé. Nemusíte se obávat ani rekonstrukce. Mnohdy můžete objevit na prodej dům, který potřebuje jen novou fasádu a pár estetických úprav, nebo třeba opravit garáž, či vyměnit vrata. Můžete tak ušetřit spoustu času s budováním novostavby.

4) Realizace nápadů a kreativity

Bydlení ve vlastním vám přináší jistotu, svobodu a určitou nezávislost. Můžete zde realizovat všechny své nápady, postavit si za domem bazén, přistavit terasu, kam budete zvát přátele na grilování nebo využít své kreativity a rekonstruovat si starší dům v moderní a funkční bydlení. Revoluce designu se týká nejen domů, ale také garáží, vyzkoušet můžete unikátní technologií digitálního tisku na čelní plochu vrat, například kolekci UNICO, kterou navrhla zkušená designérka Iva Bastlová.

Další výhody

Velkými výhodami bydlení v domě nebo v bytě, který je ve vašem osobním vlastnictví je to, že nemusíte platit nájem. V současné době můžete využít nízkoenergetických domů na klíč a bydlet za minimální náklady. Navíc ceny bytů a domů stále rostou a stále je poptávka po bydlení, můžete tak využít pronájem a získat pasivní příjem. Další výhodou je pak zajištění svých dětí a uchování něčeho, co si sami vybudujete.

Zdroj náhledového obrázku: kruzik.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *