ventilator-349658_1280

Dopřejte si v letních měsících závan chladného vzduchu

Na letní sluníčko a opalování u bazénu se těší téměř každý z nás. V interiéru nám třicetistupňové teploty ale radost neudělají. Skoncujte s nesnesitelným vedrem v místnosti díky klimatizaci nebo ventilátoru. Přečtěte si článek a objevte to pravé ochlazení pro vás.

Klimatizace, ochlazovač vzduchu, nebo ventilátor?

Před tím, než začnete s výběrem konkrétního zařízení, zjistěte, jaké jsou jejich základní rozdíly.

  • Klimatizace – používá k ochlazování vzduchu chladivo, kterým je většinou plyn uzavřený v trubkách. Chlazení místnosti můžete regulovat a nastavit ho na konkrétní teplotu.
  • Ochlazovač vzduchu – je založen na chlazení pomocí vody nebo ledu. Oproti klimatizaci spotřebuje méně elektřiny, musíte ale pravidelně doplňovat vodu.
  • Ventilátor – ochlazuje místnost pomocí cirkulace vzduchu. K dostání je stojanový, sloupcový i stropní, můžete ho tedy umístit kamkoli. Chladicí výkon je závislý na relativní vlhkosti vzduchu a dalších faktorech. Výhodou je příznivá cena.

Zdroj obrázku: shop-unihobby.cz

Zaměřte se na výhody

Každé ze zařízení má svá pro a proti. Klimatizaci využijete, pokud chcete dosáhnout nejlepších výsledků. Ochlazovač navíc zvlhčuje vzduch, poslouží tedy do místností se suchým vzduchem. Ventilátory nepodchlazují místnost, jejich používání vám tedy nemůže způsobit nachlazení, často s nimi však nedosáhnete požadovaného výsledku.

Jak se tedy rozhodnout?

Je-li pro vás základním parametrem cena, sáhněte po ventilátoru, nebo ochlazovači vzduchu. I kvalitnější kousky bez problému pořídíte do 5000 korun. Nevyžadují v podstatě žádnou údržbu a ušetříte i za elektřinu. Výhodou je i přenosnost a poměrně snadná manipulace. Skvělým pomocníkem je například ochlazovač vzduchu Sencor. Slouží jako letní ventilátor, ochlazovač a zvlhčovač vzduchu a má dokonce i funkci ionizace.

Zdroj obrázku: shop-unihobby.cz

Království za klimatizaci

V extrémních vedrech dáme všechno za rychlý závan studeného vzduchu. Klimatizace dokáže upravovat teplotu nejen na nižší stupně, ale i směrem nahoru. Zachovává v místnosti optimální vlhkost a udržuje čistý vzduch, což ocení hlavně alergici. Výhodou je její jednoduché ovládání. Bez problému nastavíte požadovanou výslednou teplotu a klimatizace místnost velmi rychle ochladí. Hodí se do domu i bytu, pokud bojujete s místem, existují dokonce i přenosné klimatizace.

Zdroj obrázku: shop-unihobby.cz

Vše, co potřebujete najdete v Uni Hobby

Ať už zvolíte kteroukoli variantu, vyberte si kvalitní kousek, který vám bude dlouho sloužit. v Uni Hobby najdete výběr klimatizací, ventilátorů i ochlazovačů vzduchu. Vyškolený personál vám navíc moc rád s čímkoli poradí tak, abyste byli spokojení.

Zdroj náhledového obrázku: shop-unihobby.cz

Sdílet

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *