Čištění odpadu

3 způsoby čištění odpadů

Určitě jste to zažili také. Voda v umyvadle nechce odtéká a ze sifonu se line příšerný zápach. To je nejvyšší čas pustit se do čištění odpadu. A jak na to, abyste nemuseli na čištění odpadů extra čekat na instalatéra? Máme pro vás 3 způsoby čištění odpadů.

Mechanický způsob čištění odpadu

Při tomto způsobu je třeba použít gumový zvon. Postačí, když na výlevku několikrát zapumpujete. Pokud to nepomůže, použijte pero na čištění odpadů, který celý odpad protáhne až k odpadním trubkám nebo rozeberte sifón. Na to budete potřebovat hadr a kbelík, protože rozšroubování vám ze sifonu vyteče zbylá voda. Tak ať nemáte v koupelně nebo v kuchyni nemáte potopu. Zkontrolujte také, zda je v pořádku těsnění. V případě, že je guma ztvrdlá nebo odrbaná, raději ji vyměňte.

Biologické čištění

Odpad je také možné vyčistit za pomocí biologických a enzymatických přípravků.  Tyto přípravky obsahují nezávadné bakterie, které rozloží látky usazené v potrubí, ale nenaruší povrch potrubí. Tyto přípravky se hodí především tam, kde se odpadní vody odvádí rovnou do septiku. Při tomto čištění je třeba nastartovat biologické procesy. Před aplikací přípravku se proto asi 30 sekund  nechá protékat horká teplá voda. Následně se vlije doporučené množství do odpadu a spláchne se půl litrem studené vody. Přípravek bude působit až 8 hodin a je dobré tento způsob provádět na noc.

Chemické čištění

Ve chvíli, kdy nepomohlo mechanické čištění ani žádné babské rady, problém bude zřejmě závažnější. Na to už bude potřeba jedině chemický prostředek. Cena těchto prostředků se pohybuje už od 40 korun. Mezi nejznámější patří tzv. krtek na čištění odpadů nebo kyselina solná na čištění odpadů.  Ať už si zakoupíte jakýkoliv chemický přípravek, vždy si přečtěte příbalové informace a dodržujte všechna bezpečnostní opatření včetně použití rukavic a brýlí. Nikdy totiž nevíte, jak velká a prudká reakce se může spustit.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *