Jidelni stůl

3 tipy pro správný výběr jídelního stolu

Základem každé jídelny a mnohdy i kuchyně je bezesporu jídelní sestava. Ta je složena ze stolu a židlí. V menších kuchyních mohou být také jídelní lavice, které dokážou šetřit potřebný prostor a vzhledově určitě nezklamou. Zvolit správný jídelní stůl není vůbec jednoduché. Vždyť současná nabídka je neskutečně pestrá a na trhu se nachází úžasné modely. My se v následujících řádcích zaměříme na celkem 3 aspekty, jež vám mohu při vašem rozhodování pomoct.

Jidelni stůl

Zdroj obrázku: werdina-shop.cz

Rozměry jídelního stolu

V první řadě si ujasněte, jak velký jídelní stůl z masivu nebo jiného materiálu potřebujete. Samozřejmě budete vycházet z prostorů ve vaší jídelně či kuchyni. Rozměr desky se odvíjí také od počtu stolovníků. Plocha pro jednoho člověka sedícího u stolu činí na šířku 600 mm a na hloubku 400 mm. Důležitá je i výška jídelního stolu. Tady platí, že spodní hrana samotné desky musí být vzdálená od podlahy v minimu 630 mm. Jaké jídelní stoly se tradičně volí? Pro čtyři spolustolovníky postačí model 80×140 cm. Pro 6 lidí už je lepší délka 150 cm. Jinak lze vybírat i variace s délkami 175 a 200 cm. Masivní jídelní stůl zkrátka musí nabídnout dostatek prostoru.

Na materiálu záleží hodně

Tradičně se vždy používal na jídelní stůl masiv. Dřevo je přirozeným, hezkým a voňavým materiálem, který si zaslouží vaši pozornost i dnes. Jinak jsou ale k dispozici i levnější variace z dřevotřísky. Ty jsou poněkud lehčí a levnější než jídelní stoly z masivu. Jakýsi kompromis představují skleněné variace a modely z některých jiných materiálů. Plast do jídelny nepatří a kov příliš také ne.

Jidelni stůl

Zdroj obrázku: werdina-shop.cz

Tvar a design jídelního stolu

Krásný nábytek z masivu je možné vybírat ve spoustě podob a u stolů je tomu nejinak. Hodně oblíbené jsou hlavně jídelní stoly vyznačující se klasickou čtvercovitou deskou. Jinak není problém vybírat i oblé, které ale nenabídnou tolik prostoru. Kulaté jídelní stoly jsou spíše výjimkou. Barevný odstín může být jak tmavý, tak i světlejší. Záleží na charakteru jídelny. Na werdena-shop.cz jsou k dispozici všechny tvarové i barevné variace.

Zdroj náhledového obrázku: werdina-shop.cz

Sdílet

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *