Sprcha

Vana nebo sprcha? Co zástěna?

Pokud také patříte k těm, kteří se nemohou rozhodnout, zda je pro ně lepší koupelna s vanou či sprchou, je tu pro vás vana se zástěnou. Takové 2 v 1. Pojďme se podívat, co je při výběru tohoto prvku nejdůležitější.  Jaké možnosti nám při nakupování trh dává?

Skládací zástěna

Jde o poměrně oblíbené řešení. Zástěna, která udělá z vanového prostoru sprchu. Díly mohou být řešeny různě. Dva, tři ale i až pět dílů. Největší výhodou tohoto typu zástěny je fakt, že při složení nezavazí těm, kdož používají zrovna vanu. Zástěna se obvykle skládá až ke stěně. Nesmí jí tam však překážet baterie nebo různé zaoblení a designové řešení vany. Další výhodou skládacích zástěn je ta, že zakrývají větší plochu. Méně vody tak stříká ven.  Jsou však náročnější na údržbu, jelikož se musí čistit jednotlivé díly a svislé prvky, které oddělují části zástěny.

Ošetření povrchu a výška

U prvního atributu se určitě nebojte zeptat prodávajících. Je totiž důležité vědět, jak je skleněný povrch ošetřen. Některé typy mají na ploše speciální vrstvu, která chrání před mnohými vnějšími vlivy. Brání vodnímu kameni nebo mastnotě. Druhým parametrem, který však není o nic méně důležitý je výška této zástěny. Nejčastěji se pohybuje okolo 140 cm. Může být však i vyšší. Samozřejmě musíte uzpůsobit řešení své výšce, respektive nejvyššího člena domácnosti.

Plast nebo sklo?

To je otázka. Jak již napovídá, jsou to hlavní dva materiály, které se pro vanové zástěny do koupelen používají. Plast je lehčí a je tedy i lepší pro řešení skládacích dílů. Nevýhodou však je, že není tak estetický, jako sklo. To se zase lépe čistí a udržuje. Navíc je pevnější. Pokud bychom to tedy měli nějak zobecnit, sklo je sice těžší, ale lépe se udržuje. Navíc vypadá líp. To jej předurčuje k použití do koupelen, kde má být zástěna dominantní, na očích. Naopak plast je výborný pro skládací zástěny, protože je lehčí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *