Ztvrdlý chléb a rohlíky nepatří do koše? Oživení chleba celerem a další triky

Chléb

Chléb si lidé pekli, co svět světem stojí, prakticky odjakživa. Jednalo se v podstatě a o jednu ze základních potravin a dnes tomu není jinak. Dát si takový čerstvý chléb nebo rohlíky rozhodně stojí za to a mnozí lidé jsou ochotni si přivstat, když jdou ráno právě na nákup pečiva. Mezi základní nevýhody chleba i rohlíků patří bezesporu to, že vydrží čerstvé velmi krátkou dobu. Často se za několik dní vyhodí. Je to ovšem škoda, jelikož existuje hned několik způsobů, jak lze pečivo oživit. My se na některé podíváme podrobněji v tomto článku.

Jak udělat z tvrdého chleba měkký?

Vcelku jednoduše, stačit by vám měl následující trik. Potřebovat k jeho realizaci budete následující:

  • starší pečivo,
  • obyčejné neparfémované papírové ubrousky,
  • hliníkovou fólii,
  • 2 kusy řapíkatého celeru.
  • troubu či mikrovlnku.

ChlébFoto: Pixabay

Trik v mikrovlnné troubě

Pokud potřebujete pečivo oživit maximálně rychle, volte metodu s mikrovlnnou troubou. Je totiž mnohem rychlejší. V první řadě navlhčíte papírový ubrousek a následně jej vymačkáte, abyste dostali ven co nejvíce vody. Poté už vložíte pečivo do ubrousku a vložíte je do mikrovlnné trouby. Stačit bude 10 vteřin chodu mikrovlnky na nejvyšší výkon.

Oživení pečiva v troubě

Jestliže chcete ze staršího chleba vykouzlit relativně čerstvý, můžete použít také klasickou troubu. Nastavte ji na 150 stupňů Celsia. Pečivo je v toto případě zapotřebí zabalit do alobalu a nechat zakrytý jeho povrch. V troubě si pobude nějakých 5 až 20 minut. U malých kousků bohatě postačí oněch 5 minut. Vychladnout byste měli nechat pečivo přímo v samotném alobalu.  

Pomůže i obyčejný celer

Počítat je u něj ale třeba s největší porcí času. Výsledky nemusí být zrovna exkluzivní, ale špatné také nebudou. Potřebovat budete 2 kusy řapíkatého celeru. Ty dáte do lednice v cukrářských sáčcích spolu s chlebem. Ten by měl nasát přes noc vlhkost. Počítejte určitě s tím, že s totálně tvrdým chlebem to nepůjde.

Řapíkaté celerFoto: Pixabay

Zdroje info: Autor, tojenapad.sk

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.