Znáte hlavní přednosti podlahového vytápění?

Podlahové vytápění

Mít doma v chladných dnech maximální tepelný komfort pro většinu z nás představuje jakousi běžnou záležitost. I proto se často volí vysoce kvalitní zdroj a samozřejmě i co nejefektivnější vytápění. Nejpříjemnější teplo je logicky hned u země, čehož si jsou mnozí odborníci vědomí. I proto doporučují moderní elektrické podlahové vytápění. Právě to je doménou společnosti Štorc. Ta už se od roku 1992 zabývá právě prodejem a instalací elektrických topných kabelů, rohoží a systémových podlah. My se v následujících řádcích zaměříme na hlavní přednosti tohoto typu vytápění.

Vynikající sálavý zdroj tepla

Tento typ vytápění je prakticky představován velkoplošným sálavým zdrojem. Až 60 % energie je přitom předáváno sáláním, zbytek prouděním. Tepelného komfortu je díky této skutečnosti dosaženo v místnosti zhruba od 2 °C až do 4 °C. Tím pádem pochopitelně dochází také k úspoře energie, a to ve výši 10 až 20 %.

Teplo, jež nevidíte

Povrch místnosti je zahříván kompletně rovnoměrným způsobem. Teplo není viditelné, nicméně je přesně v místech, kde je to aktuálně zapotřebí.

Hodí se pod jakoukoli podlahovou krytinu

Velkou předností tohoto otopného systému je i jeho univerzální použití. Hodí se prakticky pod jakoukoli podlahovou krytinu. Tradičně se klade pod dřevo, plasty, případně laminát. Vynikající je ale také pod keramickou dlažbou. Třeba v koupelně si vytvoříte skvělý tepelný komfort a nášlap na dlažbu bude i ve značně chladných měsících velmi příjemný.

Podlahové vytápění

Zdroj obrázku: storc.cz

S důrazem na hygienu a minimální údržbu

Chcete opravdu hygienický způsob vytápění? Máte ho mít! Proudění vzduchu v místnosti je minimalizováno, a tak se samozřejmě i v menší míře víří prach. Alergici se v takto vytápěné domácnosti budou cítit perfektně. A samotná údržba? Naprosto pohodová. Povrch stačí jen vysát, případně čas od času přetřít mopem.

Zdroj náhledového obrázku: storc.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.