Mšice

Známe tři nejlepší ingredience na postřik proti mšicím. Zmizí jako mávnutím kouzelného proutku

Návodů, které vám pomohou s rychlým a účinným bojem proti mšicím, je na internetu celá řada. Dnes však pro vás máme jeden osvědčený, který by měl znát opravdu každý zahradník. A nepotřebujete na něj nic složitého.

Vystačíte si jen se čpavkem a mýdlem na praní. Jako základ vám pak poslouží jeden litr teplé vody. Musíte vědět jen to, že velmi záleží na druhu pracího prostředku, který použijete. Ty běžné se totiž nesmí aplikovat na ovocné keře později než 14 dní před sklizní. Naopak například u přírodního extraktu z mýdlových ořechů podobná omezení neexistují. Ovoce pak stačí jen dobře omýt.

Jak si připravit domácí postřik proti mšicím

Není na tom vlastně nic, co byste mohli nějak pokazit. Nejdříve si nachystejte jeden litr teplé vody. Do ní poté vmíchejte tři polévkové lžíce čpavku a nakonec přidejte jednu polévkovou lžíci pracího prostředku. Nastrouhejte žlučové mýdlo nebo jednoduše použijte tekutý gel na praní, to záleží jen a jen na vás.

Květy jahodníku

Foto: Pixabay

A co si počít dál? Pokud máte rozmícháno, tak už je vše prakticky hotovo. Ovšem pamatujte si, že je velmi důležité nechat tuto směs také dobře odstát. Teprve po této době ji nalijte do rozprašovače a aplikujte na postižené rostliny. Mšice vám budou mizet doslova před očima.

Použít můžete i hradbu z rostlin, které mšice nesnášejí

Své záhony však můžete ochránit i jinak. Zasaďte okolo nich petržel, kopr, nebo třeba oblíbenou bazalku, které mšice odpuzují svou vůní. Vsadit lze i na mátu (nejlépe na tu švýcarskou nebo starou dobrou peprnou, které se pyšní výrazným mentolovým aroma). A neměli bychom zapomenout ani na další osvědčené tipy: pelyněk, česnek, cibule či levanduli. A pokud hledáte perfektní květinu proti mšicím a mravencům na okenní parapet, pak to bude určitě eukalyptus.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.ceskestavby.cz/clanky/10-rad-jak-si-vyrobit-domaci-postriky-proti-msicim-26218.html, https://zena-in.cz/clanek/vyrobte-si-domaci-postrik-proti-msicim

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *