Zbyl vám lák z okurek? Hodí se nejen do pomazánky, ale i do Bloody Mary

Zavařené okurky

Nakládané okurky jsou skvělé a každý jejich chuť známe. Lák z okurek je právě tou přísadou, která jim dodá skvělou chuť. Každý z nás má svůj recept, který je prostě nejlepší. Ne vždy ale množství láku odhadneme dobře. Může se tedy stát, že vám nějaký ten lák zbude. Co s ním? Rozhodně jej nevylévejte, protože má mnohá použití!

Lák se hodí do Bloody Mary

Koktejl Bloody Mary je proslulý po celém světě. Jeho základem je rajčatová šťáva. Speciální říz mu ale můžete dodat právě díky láku od okurek. Pokud vám zůstal asi jen 1 šálek láku z okurek, můžete jej vyzkoušet. K láku přilijte 4 šálky rajčatové šťávy a ¼ šálku citronové šťávy. Přidejte 1 lžíci čerstvě nastrouhaného křenu a 2 lžičky tabasca (či jiné pálivé omáčky) a 2 lžičky worcestrové omáčky. Osolte a opepřete dle chuti (asi 1 lžička od každého). Přidejte ještě špetku kajenského pepře. Těsně před podáváním vlijeme 2 šálky vodky a pořádně promícháme. Podáváme ve vysokých sklenicích s řapíkem celeru a klínkem citronu.

Bloody Mary

Bloody Mary: Foto Pixabay

Bramborová pomazánka na chlebíčky

Znáte to: brambory, hrášek, mrkev, majonéza, nakládané okurky… tyto ingredience vytvoří úžasnou bramborovou pomazánku, které je hodně a nestojí tolik. Abyste docílili co nejlepší chuti, je vhodné přilít trochu láku z okurek. Pomazánka bude hned chutnat jinak!

Lák je náhrada za ocet

Co si budeme povídat: základní složkou láku z okurek je právě ocet. Proto jej můžete využít podobným způsobem. Někteří lidé používají lák místo klasického sladko-kyselého dresinku na salát. Zkuste to také! Hodí se zejména do receptů, které volají po použití jablečného nebo vinného octa.

Lákem proti kocovině

Druhý den po večírku spojeného s konzumací alkoholu může být náročný. Zpříjemnit si jej můžete tak, že se postaráte o zmírnění projevů kocoviny. Večer před spaním vypijte asi 200 ml okurkového láku. Pokud je pro vás příliš kyselý, nařeďte si jej vodou. Lák tělo hydratuje a navíc obsahuje minerály. Ty vám zaručené pomohou snížit projevy kocoviny.

Lák je lék na suchý kašel

Pokud vás trápí suchý kašel, nemusíte hned utíkat do lékárny. Užívejte jednu až dvě lžíce láku z okurek třikrát denně a pocítíte rozdíl! Proti kašli působí totiž nejenom ocet, ale také kopr, který je běžnou součástí sklenic s okurkami.

Zdroje info:

https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/nalev-z-okurek-vyuziti-20330522.html

https://prima-receptar.cz/prakticke-vyuziti-laku-z-okurek-ktere-odted-budete-pouzivat-jiz-denne/

Zavařené okurky: Náhledové foto Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.