Potřebujete rekonstrukci? Využijte výhodné financování a zařiďte si plán prací

Rekonstrukce

Financování přestavby není při dnešních nákladech nic jednoduchého. Jen málokdo může ušetřit určitou část a věřte, že rekonstrukce vyjde draho. Není ani prozíravé vzdát se všech svých úspor, a nakonec ani to nebude stačit. Ukážeme vám, jak vybrat správnou volbu financování.

Zařiďte si plán prací

Skvělé uspořádání je základem každé přestavby. Začněte tím, co potřebujete udělat. Bude to celková přestavba, nebo jen dílčí? Kolik času vám to zabere? Chcete si práce udělat sami, nebo to necháte na firmě? Rozdílná je přestavba bytu a rodinného domu!

Vypočtěte si rozpočet

Účty jsou alfou a omegou úplně ve všem. Bez rozpočtu byste se neměli pouštět do ničeho. Proto si na ni vyčleňte dostatečnou hotovost a počítejte s úsporou, abyste nemuseli dělat kompromisy v kvalitě materiálů nebo provedení. V případě, že nemáte dostatek hotovosti, vyčkejte nebo zvažte zálohu, což je také možnost. Abyste věděli, zda je pro vás přestavba rozumná, prozkoumejte náklady na materiály, práci, vybavení případné dekorace. Nezapomeňte, že někdy musíte improvizovat, něco se může pokazit atd…

Financování rekonstrukce

Ideální strategie financování závisí na tom, jak velkou rekonstrukci zařizujete. Menší změny lze zaplatit i z vlastních investičních prostředků. Pro ty větší je tu půjčkaPro ty větší je tu půjčka.

Spotřebitelské úvěry

Běžný zákaznický úvěr na rekonstrukci je rozumný pro menší přestavby. S tímto druhem úvěru si nebudete moci půjčit miliony, ale půjčíte si až statisíce. Jeho hlavní výhodou je, že jednoduše můžete peníze využít na cokoli. Není třeba nic dokazovat. Na druhou stranu s sebou nese vyšší úroky a poplatky… Banky i nebankovní společnosti vám nabídnou úvěry. Poslední jmenované mají obvykle o něco nižší nároky na uchazeče, jsou přizpůsobivější a dokážou se lépe přizpůsobit potřebám klientů. Příprava takové zálohy je rychlejší a méně náročná.

Při výběru vhodného úvěru na redesign zvažte své alternativy, délku období fixace, zajímavou sazbu a RPSN, dobu splácení a podmínky stanovené dodavatelem. A mějte na paměti, že ochrana proti rizikům poskytovatele zahrnuje vysoké sankce v případě pozdního splacení nebo při nesplácení.

Stavební spoření

Úvěr ze stavebních investičních fondů je jednou z nejrozšířenějších služeb pro rekonstrukci domu. Jedná se o účelovou zálohu podobnou smlouvě. Abyste mohli tento úvěr využít, musíte dodržovat pravidla stavební spořitelny. Ta si každá investiční banka stanovuje poněkud nečekaným způsobem. Ti, kteří tyto podmínky nesplňují, mají možnost vzít si překlenovací úvěr. Ten trvá, dokud nesplníte podmínky pro získání řádného úvěru ze stavebního spoření. Není to užitečné pro každého, protože musíte platit souběžnou částku peněz do stavební spořitelny i splátky.

Rekonstrukce 2
Foto: Pixabay

Hypotéka

Smlouva není určena jen na koupi nové nemovitosti, ale lze ji využít i na financování rekonstrukcí. Protože se jedná o zálohu určenou především pro větší částky, není rozumná pro menší rekonstrukce a není výhodná, protože vždy musíte mít něco našetřeno.

Největší výhodou jsou nižší sazby, budete si moci nastavit nižší splátky, různě dlouhé fixace a zaplacené úroky si odečtete od vyměřovacího základu. Překážkami je velké papírování, nutnost ručit nemovitostí a delší příprava!

Zdroje info: ceskestavby.cz, novinky.cz

Náhledové foto: Pixabay