Zařizujeme ložnici pro lepší proudění Feng Shui

Pokoj by měl být takovým prostorem, kde bychom si měli vytvořit skutečnou oblast klidu, která nám umožní kvalitně odpočívat, abychom byli ráno opět fyzicky i racionálně „oživeni“. S pomocí Feng Shui se o to můžeme pokusit. Místnost by se měla nacházet v odpočinkové „yinové zóně“ – to znamená, více na sever, severovýchod, severozápad nebo západ, kde je přirozeně méně světla, denního světla a tepla. Z těchto důvodů zde nejsou obytné místnosti, takže tato zóna navíc poskytuje určitý klid. Zároveň je vhodné vyhnout se oblasti v blízkosti vchodů.

Standardem by samozřejmě měl být půdorys s menší plochou než obývací pokoj. Místnost by měla vyzařovat čistotu a klid. Podle feng-šuej by zde mělo být co nejméně nábytku a barvy volte spíše v klidných odstínech. Příliš mnoho barev, vzorů nebo sytost barev působí rušivě a může narušit klidný odpočinek. To se navíc týká i blízkosti televize nebo jiných elektronických přístrojů, polic s knihami a zrcadel. Feng-šuej zahrnuje spíše četné druhy osvětlení, které navozují klidné prostředí, a také možnost zatemnit okna.

Tato místnost je jako svatyně lásky

Pro okamžiky intimity vytvořme z pokoje svatyni lásky, kde ožívají všechny naše smysly. Nejlepší je, pokud si tento prostor vybudují partneři společně, vytvoří to neuvěřitelný základ pro společnou blízkost, porozumění a vzájemnou otevřenost. Vibrace lásky oživují prostor, který často působí jako lék na naše pocity.

Místnost by měla být soukromou oblastí partnerů, bez běžných stresů a problémů. Udržujte jistou nedotknutelnost tohoto prostoru a chraňte ho před dětskou energií. Snažte se ho vybavit láskyplně a souladně pomocí polštářků, jemných tónů, decentního osvětlení, okouzlujících tónů a vůní. Oživte dynamickou (jangovou) energii čerstvými květy nebo plameny svíček či sugestivní dekorací. Určitě podporujte symetrii místnosti, která dokáže vnést i stabilitu do vztahu.

Kde by měla být umístěná postel?

Feng-šuej má pro umístění postele jasná pravidla. Postel by měla být postavena proti zdi, která ji bude podpírat. Zároveň by neměla stát proti vchodu nebo mezi oknem a vchodem. Nad postelí by neměly být žádné regály, sloupy nebo trámy a ostré rohy nábytku nesmí směřovat přímo k posteli. Nejlepší je dřevěná postel s jednotným polštářem na spaní, dostupná z obou stran, s nočními stolky s osvětlením po stranách a rohožemi na podlaze. Zdobení by mělo podporovat váš vztah. Tyto standardy platí i pro jedince, který žije sám a chce začít nový vztah. Pokud nemáme v prostoru kolem sebe místo pro partnera, pravděpodobně pro něj nemáme místo ani ve svém životě!

bedroom
Foto: Pixabay

Shodně s datem narození rozdělujeme jedince do východních nebo západních skupin. Tyto skupiny mají čtyři ložiska příznivá a čtyři nepříznivá. V případě, že správná situace lůžka nabízí více než jednu vhodnou volbu, vybereme tu, která také usměrňuje lůžko příznivým směrem.

Objevte sílu Jin a jang

yin-and-yang
Foto: Pixabay

Jedním z principů Feng Shui je Jin a Jang. Zjednodušeně jde o symboly rovnováhy, které jsou tvořeny přitahujícími se protipóly, kdy jeden se stává součástí druhého. Stejným způsobem se muž a žena vzájemně přitahují, doplňují a potřebují.

Zdroje info: geberit.cz, homeincube.cz

Náhledové foto: Pixabay