Záložní zdroj

Záložní zdroj pro čerpadla a jeho výhody

Vytápění jakéhokoli interiéru se neobejde bez kotle anebo bez čerpadla. K jeho chodu je zapotřebí především elektrické energie. V případě výpadku proudu logicky dochází k nečinnosti tohoto zdroje tepla a k tomu, že se v interiéru značně ochladí. To samé platí ale i pro jakékoli ostatní spotřebiče, jako jsou například televizory, počítače anebo vzduchování pro rybičky a cokoli ostatního. Eliminace tohoto rizika spočívá v nákupu záložního zdroje, který je schopen zajistit efektivní provoz spotřebičů i tehdy, když dojde k výpadku elektrického proudu.

UPS záložní zdroj jako skvělá volba

Jestliže nechcete riskovat situaci, kdy vám doma prostě a jednoduše nebude chvilkově anebo dlouhodoběji nic fungovat, pořiďte si UPS záložní zdroj. Ten je napojen do sítě a zároveň z baterie 12- 24 V. Pokud je zastaven přívod elektrického proudu, přepíná se automaticky na baterií. Když se dodávka obnoví, pak se přepne opět do módu režimu vyčkávání a dochází k jeho opětovnému dobití. Celý mechanismus je absolutně bezobslužný, takže se o něj nebudete muset vůbec starat. Buďme ale konkrétní a podívejme se na vybrané typy záložních zdrojů.

Model m636 jako skvělá volba pro čerpadla

Velmi kompaktním UPS záložním zdrojem je typ M636. Jedná se o záložní zdroj s vestavěným akumulátorem, který je ideální pro krátkodobé zálohování teplovodního topení, jehož zdrojem je čerpadlo, jež je součástí mechanismu topení krbovými kamny s výměníkem. Doporučovaný maximální příkon čerpadel činí u tohoto modelu 60 W. Spolehnout se budete moci i na tichý provoz a potenciální repase baterií v případě, že dojde k jejímu poškození.

Model W360S pro čerpadla i kotle

Vynikající volbou je i zdroj s vestavěným akumulátorem, který má sinusový průběh výstupního napětí. Typ W360S dokáže efektivně fungovat jak pro zálohování činnosti čerpadel, tak i kotlů. Bez problémů jej ale napojíte i na ostatní pro vás důležité spotřebiče.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Sdílet

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *