Z jakých dřevin je nejčastěji vyroben nábytek

Výběr kvalitního nábytku je dnes určitě velmi pestrý. Volit můžete jakékoli skříně, židle, stoly a mnohé další nedílné součásti interiéru z neskutečného množství modelů. Hodně důležitý je zejména výběr materiálu, který je na výrobu různých skříní, komod a dalšího nábytku používán. Vybírat lze hned ze dvou základních variant nábytku, a to z dřevotřísky anebo masivu. Prvně jmenovaná možnost se vyznačuje klasickou dřevotřískou, která je z vnější části vybavena dýhou, jež je k ní nalepena. Tato dýha nese určitý dekor. U masivního dřeva je situace jiná a je třeba počítat s různými odstíny dřevin. Tedy v případě, že bude aplikován bezbarvý lak. Podívejme se na některé nejpoužívanější dřeviny podrobněji.

Tvrdé dřeviny

Pokud chcete vsadit na vysokou kvalitu a zajímavé barevné provedení, pak je možné volit klasiku v podobě tvrdých dřevin. Asi nejčastěji používaný je buk. Jeho stabilní světle hnědý vzhled je sice poměrně známý z mnohých domácností, nicméně vypadá moc hezky a v netradičním provedení bukový moderní nábytek do interiéru zcela jistě padne. Zajímavou tvrdou dřevinou je i dub, který vypadá také moc hezky.

Měkké dřeviny

Chcete-li na nákupu nábytku ušetřit a raději se vyhnete dřevotřísce, pak stojí za to vsadit na měkké dřeviny. Ty jsou vynikající například v ložnici. Taková postel ze smrku anebo borovice rozhodně poslouží velmi dobře a vzhledově nijak nezklame. Levný nábytek z měkkých dřevin vypadá moc hezky a svou světlou barvou může výborně doplnit tmavší podlahy.

Netradiční cizokrajné dřevo

Moc hezké je i cizokrajné dřevo. To je typické zejména velmi tmavou barvou a typickým luxusním vzhledem. Pokud si ale budete chtít pořídit nábytek z teaku, mahagonu a jiných cizokrajných dřevin, připravte se na to, že si budete muset sáhnout mnohem hlouběji do kapsy.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *