Základní domácí práce: Co byste doma měli zvládnout

Nářadí

Znáte základní dovednosti údržby domácnosti? Ne každý dům je nutný opravovat, ale všechny domy vyžadují údržbu. Budete schopni zvládnout tyto práce jako profesionál, pokud máte doma to správné nářadí a dostatek trpělivosti. Budou se vám hodit, ať už znovu rekonstruujete dům, modernizujete pokoj nebo se snažíte udržet vše v perfektním stavu.

Vyčistěte okapy

K tomuto úkonu potřebujete především žebřík a čištění je potřeba provést dvakrát ročně, aby se zabránilo problémům se škůdci a ledovým hrázím. Odstraňte vše ručně nebo pomocí foukače listí, kultivační hadice nebo mokro-suchého vysavače. Když jste tam nahoře, použijte stabilizátor.

Kapající kohoutek

Vadné kohoutky lze napravit mazivem a know-how. Začněte tím, že vypnete vodu do dřezu a zastavte odvod hadříkem, abyste neztratili žádné malé části, zatímco budete demontovat baterii. Kompresní kohoutek potřebuje k utěsnění ventilu novou elastickou podložku a kapající hrdlo bez podložky lze uzavřít novým O-kroužkem.

Vyměňte filtry pece

Jediný způsob, jak maximalizovat produktivitu pece, je rychlý, jednoduchý a až příliš často přehlížený. Nade vší pochybnost upravte filtr pece každé dva měsíce. Vyberte filtr pro svůj model, vypněte pec a sejměte servisní panel, abyste vyměnili starý filtr za nový. Každá pec je jiná, takže je dobré si v návodu najít přesné instrukce.

Péče o dřevěné podlahy

Podlahy z tvrdého dřeva jsou často nejlákavějším prvkem domova a při správné péči je tak i udržíte. Bezpochyby používejte čisticí prostředky uvedené pro tvrdé dřevo, protože jiné čisticí prostředky je mohou poškodit. Rozhodně při vytírání nepoužívejte mnoho vody, aby ji podlaha nenasála. U náchylných podlah pravidelně vysávejte pomocí nástavce na podlahu z tvrdého dřeva, abyste ji nepoškrábali.

Vyměňování sprchové hlavice

Nahradit sprchovou hlavici je defacto malý podnik s obrovským dopadem. Odstraňte stávající sprchovou hlavici, položte závitovou těsnící pásku na základnu sprchového ramene, kterou zašroubujte do nového kusu. Neupevňujte jej příliš pevně. Zatímco stojíte ve vaně a máte v ruce šroubovák, vyměňte i sprchové rameno, pokud je to nutné.

Instalace termostatu

Programovatelný vnitřní termostat může být obrovským krokem k energetické úspoře a je snadné jej instalovat. Vypněte jistič vašeho topení a klimatizace, v tu chvíli vyhoďte starý vnitřní termostat a uvolněte starý termostat. Počet vodičů vám pomůže rozhodnout, jaký druh vnitřního termostatu byste si měli koupit, abyste jej nahradili.

Ucpaná toaleta

Oprava toalety
Foto: Pixabay

Každý držitel nemovitosti zažije jednou za čas ucpanou toaletu. V každém případě je to znepokojující, když se to stane, zacpanou toaletu lze snadno vyřešit pomocí zvonu, elastických rukavic a kbelíku. V případě, že by hrozilo přetečení, uzavřete ventil přívodu vody za záchodem a vypusťte polovinu vody.

Stavba nízkonákladové mříže

Dekorativní mřížovina může být navržena ze zelených stromků, suchého dřeva nebo bambusových sloupků zajištěných spolu se zahradním provázkem. Budete si moci vyrobit mřížovinu téměř všech rozměrů, který bude vyhovovat popínavým rostlinám vaší zahrady.

Sestavte si okenní boxy na květináče

Okenní box
Foto: Pixabay

Dokonalý projekt pro kutily, okenní boxy by měly být vyříznuty na vnitřní šířku rámu. Namontujte díly ve spojení se základním tupým spojem. Díly sešroubujte a na dně vyvrtejte průsakové mezery. Připojte okenní krabici k rámu okna pomocí odolných šroubů nebo držáků.

Zdroje info: lifehacker.com, bestlifeonline.com

Náhledové foto: Pixabay