architecture-1836070_1280

Zabezpečení domu musí být důmyslné, aby odradilo zloděje před akcí

Mít nechráněnou nemovitost a odjet na dovolenou znamená takřka s jistotou návštěvu nenechavců, kteří přinejmenším přijdou prozkoumat terén. Čím důkladnější bude zabezpečení, tím spíš dá těmto lidem najevo, že případný úspěch je hodně vzdálený – dokonce až tak daleko, že by se o něj ani nevyplatilo usilovat. Existuje celá řada efektivních metod, jen kamera nebo dobrý zámek určitě nestačí. Dobré zabezpečení sestává hned z několika různých prvků, navzájem propojených a reagujících neprodleně poté, co dojde k pokusu o vloupání do domu.

Opravdová kvalita nemusí být vůbec finančně nákladná

Do bezpečnosti nemusíte investovat desetitisíce, celá investice může být vlastně i podstatně menší. Siréna může zloděje vylekat, ale sama o sobě nebude mít požadovaný účinek – když se k ní přidá bezpečnostní kamera, nenápadná natolik, aby udělala videozáznam pro policejní vyšetřování v odpovídající kvalitě, máte napůl vyhráno. Zabezpečení domu, kde je spojeno více zařízení najednou a ideálně ještě propojeno s pultem centrální ochrany pro okamžitou reakci bezpečnostních složek, znamená klidnou dovolenou. Ať už míříte k moři nebo třeba „jen“ k Máchovu jezeru, vždy budete o všem online informováni a neuteče vám žádná důležitá zpráva.

Domovních krádeží je bohužel stále více a více

I když vypadá situace zcela v pořádku, měli byste se před odjezdem na delší dovolenou zeptat sami sebe, jak zabezpečit dům. Je to totiž velmi důležité, protože nenechavci budou mít klidně celý týden na naplánování akce, kterou jim musí odpovídající technika překazit a znemožnit. I kdyby měla být nahrána jen lesní zvěř nebo toulavý pes, opatrnosti není v tomto ohledu nikdy dost. Pojištění je také důležité, ale ještě lepší je úspěšnému lupu předcházet adekvátním zabezpečením. Nemusíte pak plánovat rekonstrukci poškozených místností ani pořizovat novou drahou elektroniku.

Nejen zabezpečovací techniku různého druhu naleznete na eshopu www.cel-tec.cz

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *