Sauna

Vyznáte se ve výběru saun?

Jste stále ve stresu a nevíte jak se uvolnit? Máme pro vás saunovou terapii k nezaplacení. Pomůže vám dosáhnout kvalitního odpočinku a zlepší také vaší zdravotní stránku. Na trhu je k dostání několik druhů saun. Jak vybrat tu pravou?

Rozdělení a druhy saun

Bio sauny

Jsou vhodné pro ty, co nemají rádi vysoké teploty. Teplota se pohybuje okolo 55-65°C. Bio sauna může být také doplněna chromoterapií. Čímž mohou být posíleny příznivé účinky, jenž mají vliv na psychickou pohodu člověka. Jedná se o barevnou koupel na základě barevného systému RGB. Jde o spektrum aditivního míchání barev na základě červené, zelené a modré barvy.

Infrasauna

Výhodou infrasaun je snadná instalace do vašeho domova. Dokonce i do menších bytových prostor. Jedná se o ty sauny, ve které nedochází k ohřívání vzduchu přímo, ale k ohřívání těla. Infrasauny jsou jasnou volbou také pro ty, kteří ze zdravotních důvodů nemohou navštěvovat saunu klasickou.

Finská sauna

Finská sauna začala být velmi populární ve 20. století. Dosahuje teplot v rozmezí 80 až 110°C a vlhkosti 8-15%. V případě finské sauny se doporučuje 3 fázový cyklus – prohřátí, ochlazení, relaxace a jeho opakování, 3x až 4x.

Saltair

Další volbou je Saltair, jenž nabízí příjemné klima mořského prostředí a nebo alpský vysokohorský vzduch. Zde se nikdo nesetká s vysokou vlhkostí, ba právě naopak. Kombinované sauny zahrnují různé procedury, které si může každý vybrat u výrobce sám a vytvořit si tak vše podle svých představ.

Sudové sauny představují saunu větších rozměrů. Nejdou vhodné do interiéru, ale třeba na zahradu, nebo větší terasu.

Ceny saun a samotný vliv na naše tělo

Ceny saun se pohybují od 22 990 Kč. Jsou nejčastěji vyráběny z kanadského jedlovce. Větší sauny mohou stát i přes 100 000 Kč. Tady už jde o kvalitní materiál ze skandinávského smrku.

Sauny mají blahodárný účinek na lidské tělo. Pravidelným saunováním se odbourává stres a posiluje srdeční svalstvo. Z těla se také velmi dobře dostávají toxiny. Sauna je vhodná pro děti i dospělé. Délka pobytu dětí by se neměla přehánět.

Zdroj náhledového obrázku: marimex.cz

Sdílet

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *