KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Využití OSB desek na stavbě

OSB desky dnes patří mezi velmi důležité a nedílné součásti materiálu na jakoukoli stavbu. Rozhodně není od věci podívat se na OSB desky z pohledu jejich využití při konkrétních činnostech. V následujících řádcích si přesně poukážeme na roli, kterou tento typ desek hraje. Jejich služby lze ocenit při několika nezbytných úkonech. Buďme tedy konkrétní a soustřeďme se na ně mnohem podrobněji.

Obložení s OSB desek

Kvalitní OSB desky jsou výhodné hlavně na obložení stěn. Pokud stavíte dřevostavbu anebo nějaký zahradní domek či jiný objekt, můžete bez potíží tohoto materiálu využít na stěny. Výbornou volbou je například Egger OSB3 deska 25 mm perodrážka. Své místo si může najít v jakékoli budově. V každém případě je vhodné koupit silnější OSB desky, jelikož právě ony dokážou zamezit vstupu zimy do interiéru. Jejich tepelně- izolační vlastnosti jsou zkrátka výhodnější.

Ryze přírodní stylové podbití

OSB desky jsou vynikající také pro podbití střechy. Ze spodní strany střechy je třeba mít nějaký materiál, který bude dokonale těsnit a zamezí vstupu studeného vzduchu do interiéru. Podbití je možné řešit za pomocí klasických palubních desek nebo právě OSB varianty. Ta je vhodnější především díky tomu, že se velkým formátem lépe pracuje. Stačí si jen obout kvalitní pracovní obuv, oblečení a jít na to.

Úloha OSB desek v podkroví

Skvělé mohou být OSB desky klidně i v podkroví. Můžete je aplikovat klidně i na záklop celého patra, do kterého povedou pouze termoizolační podkrovní schody. Díky velkému formátu SB desek budete mít postaráno o velmi rychlé provedení celého záklopu. Práce s nimi je naprosto pohodlná a řezat je můžete pokosovou, ponornou anebo jakoukoli jinou pilou, a to maximálně pohodlně. Spoje OSB desek klidně obstará perodrážka a kvalitní lepidlo, jež se do ní může dávat.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *