Vytvořte si toto hnojivo pro velkou úrodu jahod

Jahody

Trápí vás také každý rok vaše úroda jahod? Mohla by být kvalitnější a větší? Pokud ano, určitě stojí za zkoušku následující tip. Řekneme vám totiž, jak si vyrobit a jak aplikovat vhodné hnojivo pro bohatou úrodu jahod. Pojďme tedy na to!

Co budeme potřebovat?

Pro přípravu tohoto hnojiva na jahody si připravte 10 litrů vody a slepičince. Nejlepší je použít granulované slepičince, které se dají běžně zakoupit. Lze použít i čerstvé slepičince, ale zde doporučujeme právě tyto granulované, jelikož obsahují méně amoniaku. Amoniak je sice dobrou součástí tohoto hnojiva, avšak pokud by jej bylo moc, může negativně působit na kořenový systém jahod. Příliš amoniaku totiž způsobuje spalování a ničení rostlin a kořenů.

Jahodovník

Foto: Pixabay

Postup přípravy

Jak tedy toto hnojivo na jahody připravit? Vezměte si litrovou nádobu, nejlépe zavařovací sklenici, a naplňte ji granulemi slepičinců. Poté granule smíchejte s připraveným kbelíkem 10 litrů vody. Přikryjte víkem či jiným krytem a nechte zde směs asi 2 hodiny v klidu. Po těchto dvou hodinách je hnojivo připraveno aplikaci.

Pak již jen pohnojte jahody

Aplikace je pak jednoduchá stejně, jako výroba hnojiva. Jak na ní? Dobře promíchejte připravený roztok, aby na spodu kbelíku nezůstaly usazené zbytky granulí. Potom naberte hnojivo do litrové sklenice a následně zřeďte deseti litry čisté vody. Pokud máte suchou půdu, ještě před hnojením ji zalijte obyčejnou vodou. Potom již můžete zalévat hnojivem, přičemž by vždy jeden litr hnojiva měl náležet na jednu rostlinu jahod. Po takovém pohnojení máte již z půlky vyhráno. Pohnojení by se mělo projevit na zdravých listech a celkové kondici rostlin. Slepičí trus totiž obsahuje zejména fosforečnan draselný, který je velmi efektivním hnojivem. Toto pohnojení jahod můžete ještě zopakovat po tom, co rostliny jahod odkvetou.

Náhledové foto: Pixabay

Jan Mikulín - profile photo

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.