Vytvořte na oknech neviditelnou bariéru proti hmyzu

hmyz

Léto je obdobím, které si maximálně užíváme my lidé, stejně jako nejrůznější hmyz. A i když je hmyz pro naši přírodu a životní prostředí nesmírně důležitý, doma v bytě jej většinou nechceme. Způsobů, jak hmyzu zamezit přístup k nám domů, je celá řada. Jedním z nich je využití toho, co máme každý doma a co většina hmyzích druhů nemá spolehlivě ráda: octa.

Sprej z octa

Sprej s octem aplikovaný na okna má potenciál stát se hitem letošního léta, byť samozřejmě nejde o žádnou novinku ale již našimi prababičkami prověřený recept. Chcete-li se zbavit dotěrného hmyzu, který se vám neustále lepí na skla u okna, zaopatřete si do domácnosti dostatek octa a vrhněte se na výrobu účinného domácího repelentu. Ocet totiž většinu hmyzu dokonale odpuzuje, a ten se díky jeho pachu vašim oknům vyhýbá širokým obloukem.

Aby mohl ocet fungovat jako dokonalý repelent, je potřeba ho aplikovat vícekrát. Na rámech oken se díky tomu vytvoří vícevrstvý film, který bude vaše okna chránit před nálety hmyzích vetřelců. Octový sprej se navíc kromě odpuzování létavého hmyzu hodí i na vyhánění pavouků.

hmyz

Foto: Pixabay

Příprava a použití

Octový sprej, kterým lehce orosíte rámy oken, je dokonalou bariérou bránící vstupu všech nezvaných hmyzích hostů. Octový nálev si vytvoříte prostým smícháním octa jakéhokoliv typu s vodou v poměru 1:1. Vylepšit jej navíc můžete o levanduli, mátu peprnou nebo tymián či rozmarýn.

Nálev se bude navíc hodit i na místa, kde se tvoří plíseň. Nejčastěji jsou to rohy oken, nebo zdi kam se nedostane příliš mnoho vzduchu. A pokud vám octový sprej ještě zbyde, rozhodně ho nevyhazujte, použití má totiž ještě širší.

Použijte octový sprej spolu s mycím prostředkem třeba na čištění oken. Ocet tak naplňuje několik funkcí najednou. Jedná se o velice praktického, ale také účinného pomocníka pro každou domácnost.

Zdroj informací: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/okna-ocet-30000403.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.