vysavač

Vysavače v akci: Jak vybrat ten pravý

Úklid je pro většinu z nás bohužel činností, kterou skutečně nemusíme. Není se čemu divit, protože odstranění prachu a nečistot z povrchu podlahy nebo ze sedací soupravy a z jiných míst je obtížné a nudné. Když ovšem budete mít po ruce kvalitní vysavač, můžete se bez větších problémů spolehnout na pomocníka, který vás nezklame. Najít můžeme hned několik typů, které se vyznačují odlišnými vlastnostmi. Podívejme se tedy na základní typy vysavačů.

Přehled na úvod

V současnosti jsou na trhu následující typy vysavačů:

–          sáčkové

–          bezsáčkové

–          multifunkční

–          centrální

–          robotické

–          hybridy

–          akumulátorové

Klasické sáčkové vysavače a hybridy

Sáčkové vysavače jsou dnes používány asi nejčastěji, jelikož se dají sehnat nejlevněji. Mnohé modely mají ve svém těle dokonce integrovány vibrační destičky schopné dostat nečistoty i z povrchu sedací soupravy. Zajímavou volbou jsou i hybridní modely, tedy přístroje, jež určitou dobu dokážou vysávat pouze na baterii a následně si vyžadují zapojení do sítě.

Bezsáčkové vysavače

Pokud se rozhodujete pro cyklónový vysavač, jak zní označení pro bezsáčkovou variantu vysavače, budete mít mnohem jednodušší roli při jeho čištění. Výkonnostně se vše nejedná o nijak vysoce kvalitní druhy. Chcete-li koupit výkonného pomocníka, nesmí jeho celkový výkon klesnout pod 300 W. V opačném případě bude klesat výkon v souvislosti na celkovém naplnění nádoby. Když bude plnější, rozlučte se s kvalitním vysáváním.

Roboty raději ne

Robotické vysavače jsou dnes jakýmsi výstřelkem a nejnovějším hitem. Většinou jsou ale spíše původci zklamání z nízkého výkonu a minimální výdrže. Nejčastěji mají problémy s výbavou domácnosti, od které se odrážejí a nevysají tak prostory přímo u zdi nebo u židle či jiných míst a předmětů. Sací výkon těchto přístrojů je také minimální. Zajímavé jsou i centrální vysavače, které ale již stojí mnohem více peněz.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *