Koření

Výroba originálních vánočních přání: Jak na to?

V adventním čase nejen zdobíme naše domovy a vytváříme vánoční atmosféru, ale také přejeme všem, které máme rádi, prostřednictvím vánočních přání.  A pokud chcete mít pro tuto příležitost přání originální, můžete se v dnešním článku nechat inspirovat výrobou vánočních přáníček od nás.

Co budeme potřebovat?

Přání budeme vyrábět z dostupných materiálů, které najdete doma nebo zakoupíte v běžném papírnictví. Nikoliv však ve specializovaných prodejnách.  Potřebovat tedy budete čtvrtky papíru, bílou, barevnou či nějak potištěnou to už je na vás a vaší fantazii. Dále pauzovací papír, ten také seženete v papírnictví a stužku, lýko nebo provázek a samozřejmě tužku, lepidlo, tavnou pistol. To je základ přáníčka. Na ozdobení budete potřebovat sušené ovoce, skořici, hřebíček, nové koření, badián, jmelí, břečťan další přírodniny, na které při procházce v přírodě narazíte.

Samotná výroba vánočního přání

Materiály na vánoční přání máme a teď už se můžete pustit směle do výroby. Ze všeho nejdříve si ze zakoupených čtvrtek papíru, dle vaší volby, nastříhejte přáníčka. Velikost přání volte takovou, aby se přání vešlo do obálky, takže o jeden cm menší na každé straně. Do přání se také vkládá již zmíněný pauzovací papír, jehož velikost by měla být ještě menší než přání. Na tento pauzovací papír později napíšete přání svým blízkým. Nakonec na hřbetu přání svažte stužkou, provázkem či lýkem.

Nezapomeňte přání ozdobit

Posledním bodem výroby není nic jiného než zdobení. Této jednoduché a příjemné činnosti se meze opravdu nekladou a můžete popustit uzdu své fantazii a vytvořit nejrůznější ornamenty a kreace.  Využijte sušené ovoce, listy břečťanu, sušené květiny a další věci, které se vám budou líbit.  Originální je použití koření, například skořice, které nejen že dobře vypadá, ale přání také provoní. Každý kdo takové přání dostane, ihned ucítí to kouzlo Vánoc.  K lepení požijte klasické lepidlo nebo tavnou pistoli. Ta je pro lepení praktičtější. Nakonec vložíte připravený text na pauzovacím papíře a můžete odeslat.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *