Vyplatí se stavba domu na klíč?

Stavba domu na klíč je mnohými často diskutovaným tématem, které se fakticky neomrzí. Mnozí lidé jsou zastánci této metody stavění domu a mnozí jsou naopak proti. I proto určitě stojí zato shrnout možnosti stavby domů na klíč. Určitě je lze s jistotou tvrdit, že na klíč lze stavět celou řadu různých staveb. Podívejme se na tyto možnosti tedy poněkud podrobněji a poukažme si na jejich výhody a nevýhody.

Zděné domy na klíč

U zděných domů se nejčastěji volí varianta, kdy se jedná spíše o stavbu svépomocí. Není se čemu divit. Mnozí stavitelé totiž znají zedníky anebo přímo dokážou zednické práce řešit. Bez problémů si tak nakoupit zdivo a vše realizují sami. Ostatní práce, které již potom nezvládnou, řeší dodavatelsky za pomocí různých profesí typu elektrikářů, vodo-topo a dalších. Zděné domy na klíč tedy nejsou nijak výrazně oblíbené.

Dřevostavba na klíč

Když už chce někdo stavět rd na klíč, pak se mu mnohem více, než je tomu u zděných domů, vyplatí dřevostavba na klíč. Ta již nepředstavuje stavbu, kterou by si někdo mohl stavět pohodlně svépomocí. Specifické postupy si vyžadují specifická konkrétní opatření, která jsou ideální pro jednu jedinou firmu, jež celou stavbu realizuje. Zcela určitě lze najít celou řadu kvalitních profesionálních firem, které dřevostavby řeší.

Montované domy na klíč

Montované domy na klíč jsou v podstatě specifické stavby, které se také řeší pouze tímto způsoben. Postavit si montovaný dům svépomocí může pouze člověk mající přístup jednak k samotným dílcům, jež jsou vždy patentovány. Samozřejmostí je i přítomnost těžké techniky, která je také nezbytná. Zajímavě vypadají i montované dřevostavby na klíč, které jsou jakousi kombinací obou variant. Jinak se často řeší montované domy ze systému Velox anebo z velkých betonových dílců.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *