Likvidace azbestu

Výměna stoupaček: Kvůli azbestu většinou nezbytnost

Máte ještě ve vašem panelovém nebo bytovém domě staré stoupačky? Pokud ano, je zapotřebí situaci co možná nejdříve vyřešit, a to maximálně efektivně. Proč? S největší pravděpodobností se ve stoupačkách nachází azbest, který je zdraví škodlivý. My se v následujících řádcích zaměříme na to, jaká zdravotní rizika mohou z přítomnosti této látky v blízkosti člověka plynout. V neposlední řadě také doporučíme společnost, jež se na výměnu stupaček zaměřuje.

V čem je azbest škodlivý?

Nebezpečí azbestu spočívá hlavně v tom, že je typický vláknitými strukturami. Ty se dostávají do ovzduší a následně do plic. Tam se částečky zabodnou a kvůli nim může dojít ke vzniku rakovinného bujení. Azbest označovaný také jako osinek je u nás řazen na seznam karcinogenních látek. V mnoha zemích je jeho používání zakázáno a struktury obsahující tuto látku se likvidují. Typická je jeho přítomnost právě ve starých stoupačkách.

Likvidace azbestu

Zdroj obrázku: ekolsan.cz

Staré stoupačky z azbestocementu

Stávající staré stoupačky v původních zástavbách jsou většinou vyrobené z azbestocementu či osinkocementu. Proto je zapotřebí jejich ekologická likvidace. Ta se musí řídit platnými předpisy, jež s takovouto činností souvisí. Jednat se může jak o stoupačky kanalizační, tak vzduchotechnické. Optimální dobou pro výměnu stoupaček je rekonstrukce konkrétního objektu, prasklé potrubí, nefunkční osinkocementové roury nebo jiné záležitosti.

Obraťte se na specialisty

Jak již bylo naznačeno, azbestové stoupačky musí odstranit ekologicky profesionálové. Naším tipem je společnost EKOLSAN.CZ s.r.o. specializující se právě na likvidaci starých stupaček, bourací práce a likvidaci azbestu z objektů. Firma má spousty zkušeností a veškeré činnosti provede s maximální obezřetností. Výměna stoupaček je tak rychlá a maximálně efektivní. Více se dozvíte na www.ekolsan.cz.

Zdroj náhledového obrázku: ekolsan.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *