Úchytky

Přestal vás bavit starší nábytek? Nábytkové úchytky mu dodají styl!

Zdědili jste byt po rodičích či prarodičích a nevyhovuje vám jeho styl? Nebo se vám v průběhu času okoukalo vybavení, které jste si před lety pořídili? Pak je na místě provést změny. Ty samozřejmě mohou být zcela radikální; musíte ale počítat s tím, že za zbrusu nový nábytek utratíte nemalou sumu peněz. Tu přitom můžete investovat do svých zálib, pořízení auta či dokonalé dovolené podle svých představ. A přitom si stále budete moci dovolit zvelebit svůj domov a přetvořit ho k obrazu svému. V zásadě vám stačí trošku kreativity, několik nástrojů, které zaručeně máte doma, a nějaký ten materiál. Podstatné jsou zejména zajímavé nábytkové úchytky.

Rekonstrukce starších skříněk i kuchyňské linky může být skvělá zábava

V létě si většina obyvatel České republiky užívá krásné počasí, vyráží na výlety a tráví čas v přírodě. Od podzimu do jara ale nastává čas, kdy je každé rozptýlení vítané. Tak proč si nevyplnit volná odpoledne a víkendy renovováním nábytku, který vás už nebaví? S trochou úsilí zvládnete dát zbrusu novou tvář omšelé komodě, stolečku i křesílku. A namísto instalace nové kuchyňské linky proměňte k nepoznání tu starou. Vše potřebné pořídíte levně a navíc si práci opravdu užijete.

Úchytky

Zdroj obrázku: in-duro.cz

I samotná výměna nábytkových úchytek může přinést výraznou změnu

Pokud je komoda či skříňka zachovalá a jediné, co vám na jejím vzhledu vadí, jsou úchytky na nábytek, jednoduše nainstalujte nové. A máte-li v místnosti nábytek, který k sobě na první pohled nepatří, úchytky na nábytek z něj bez zbytečných investic a časových ztrát vytvoří kompatibilní celek.

Úchytky

Zdroj obrázku: in-duro.cz

S nábytkovými úchytkami, barvami a samolepicími tapetami dokážete naprosté zázraky!

Pustíte-li se do renovace poškozených a omšelých kousků, měli byste nejprve upravit jejich povrch. Odmontujte původní nábytkové úchytky, poté se naplno vrhněte do práce. Fantazii se meze rozhodně nekladou. Z dřevěného nábytku můžete odstranit starý lak a zbrousit jejich povrch dohladka. Dřevo pak lze namořit či nalakovat. Na trhu jsou dnes dostupné kvalitní barvy a mořidla v široké škále odstínů. Použít však lze i samolepící tapety v různých barvách a vzorech. Ty se hodí i na umělé povrchy. Při úpravách kuchyňské linky zvažte, zda rovnou nevyměnit i dřez. A jakmile budete mít hotovo, je čas nainstalovat vybrané nábytkové úchytky, případně i elektrické zásuvky do nábytku.

Jaké úchytky na nábytek vybrat?

Při nákupu úchytek na nábytek se rozhodně nemusíte omezovat. Nabídka je opravdu široká a ten pravý design zaručeně najdete. Milovníci dřevěného nábytku klasických tvarů ocení rustikální úchytky na nábytek, keramické úchytky se zase hodí k starožitným kouskům. Romantici je ale mohou směle použít i na moderní skříně a kuchyňské linky. Dřevěné úchytky podtrhnou skandinávský styl, profilové úchytky na nábytek jsou ideální volbou do moderních kuchyní i do obývacích pokojů a ložnic. Klasické kovové úchytky ladí s funkcionalistickými i moderními interiéry. Dostupné jsou i kožené úchytky a knopky. A pro ty nejmenší vyberte úchytky na nábytek do dětského pokoje s veselými obrázky.

Zdroj náhledového obrázku: in-duro.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *