Malování

Výměna oken se v dlouhodobém horizontu vyplatí

Máte doma ještě starší okna, která se již nevyznačují žádnou vysokou kvalitou ani vzhledem? Pokud ano, pak je určitě čas zabývat se jejich výměnou. Rozhodně není nač čekat. Mnozí z nás bohužel tuto situaci řeší až pozdě, tedy v momentu, kdy již zatéka do interiéru. To přitom nepočítáme tepelné ztráty, které se postupem času projevují na výdajích souvisejících s vytápěním interiéru. Pokud se i vy právě rozhodujete, pak si rozhodně přečtěte následující řádky, v nichž vám poradíme, aby i vaše výměna oken proběhla maximálně hladce.

Kdy má výměna oken proběhnout

Otázka, kdy okna vyměnit, je poměrně nasnadě. V našich podmínkách není problém měnit okna fakticky kdykoli v průběhu roku. Roční období nemusíte řešit. Tedy mimo tvrdé zimy a třeskutých mrazů. Samozřejmě je vhodné vyvarovat se i hodně silným dešťům a větru. Jinak se ale montážní dělníci musí přizpůsobit všemu. Mnohdy se hovoří o tom, že v zimě jsou okna levnější díky akcím, které se k nim vztahují. Pravda to být vždy nemusí. Důležité je sledovat ceny dlouhodobě a vybrat si tu správnou firmu.

Průběh výměny oken

Budete-li chtít mít opravdu bezproblémový průběh výměny oken, je zapotřebí si ji objednat včetně všech dalších služeb. Jmenovat bychom mohli například bourání, likvidaci starých oken a také zapravení celého prostoru a výmalbu. Montážní práce jsou z drtivé většiny případů zahrnuty v celkové ceně. Při samotné celkové komplexní realizaci se můžete spolehnout i na standardní pětiletou záruční dobu.

Jak se na výměnu oken připravit

Když se na výměnu oken budete chystat, měli byste myslet na to, že se jedná o proces, na který je zapotřebí se alespoň trochu připravit. V následujících bodech si shrneme, co je třeba udělat předtím, než k vám montážníci přijdou.

–          uvolnit kompletně prostor u oken

–          zajistit místa montáže pomocí igelitů či dek proti prachu

–          obrnit se trpělivostí

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *