Vylepšení balkónu v několika krocích

01_balkon

Venkovní posezení za vlahých letních večerů není jen výsadou majitelů zahrad, užít si jej mohou i obyvatelé bytů. Co do rozměrů nebude sice balkón zahradě nikdy skutečně konkurovat, i na něm lze ale relaxovat a prožít příjemné chvíle s partnerem, rodinou či přáteli. Zvláště pak v případě, kdy si jej pomocí několika drobných, přesto však užitečných, maličkostí vylepšíte. Je ale možné na balkónu vůbec něco změnit nebo vylepšit?

Odpočinek ve stínu

Ať již je váš balkón orientovaný jakkoliv, v určitou část dne na něj bude s největší pravděpodobností pražit slunce, což vám může posezení značně znepříjemňovat. Řešením je instalace některého druhu ochrany proti slunci. Může jít o tzv. sluneční plachtu, jejíž hlavní výhodou je nesmírně snadná instalace (plachta je upevněna na balkonovém zábradlí a na stěnu), možnost jí kdykoliv sundat, vyprat apod.

Druhou možností je montáž klasické markýzy. Ta nabízí robustnější řešení a je i významným designovým prvkem, vybírat lze z nepřeberného množství barev, vzorů apod. Jak markýza tak plachta se upevňují na stěnu, tj. nezabírají ani kousek plochy balkónu. Pokud ale máte balkón dostatečně velký, problém se sluncem můžete samozřejmě vyřešit i pomocí klasického slunečníku.

02_balkon

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Soukromí nadevše

Posezení na balkóně mohou člověku pokazit i zvědavé pohledy sousedů. Těm lze naštěstí postavit do cesty balkónovou zástěru, někdy nabízenou pod názvem pohledová ochrana. I ona je dostupná v celé řadě variant, od klasické rákosové rohože po umělý živý plot.

Osvětlení a další doplňky

Osvětlení, např. v podobě světelného řetězu nebo podhledových světel, může posunout atmosféru na balkóně na zcela jinou úroveň. Různá světla mohou vykouzlit různou atmosféru. Své udělají i vhodně zvolené květiny a samozřejmě vhodný nábytek, pohodlné židle, dostatečně velký stolek apod. Zapomínat nesmíme ani na podlahu, tu můžeme vylepšit umělým trávníkem, dřevěnými prkny a řadou dalších podlahových krytin.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.