Tipy na efektivní snížení spotřeby energií

Elektřina

Už vám zase přišel účet za elektřinu a doslova se vám protočily panenky? Aby ne, vysoké účty za energii jsou velmi nepříjemné. Přitom často nebývá až tak složité tyto finanční částky snížit. Pokud netušíte jak, pak jste na správném místě. My se totiž v následujících řádcích právě na tyto alternativy úspor zaměříme.

Moderní spotřebiče na prvním místě

Hodně důležitá je investice do nejnovějších spotřebičů. Práce s nimi je maximálně úsporná. Nejčastěji se volí především co nejvíce úsporný mrazák a lednice. Nové modely jsou typické minimální spotřebou. Přesvědčit se ostatně můžete přímo na energetickém štítku spotřebiče. Tak jako tak se účty mohou díky těmto spotřebičům značně smrsknout a vy dosáhnete maximální úspory energie.

Výměna oken a kvalitní zateplení domu

Největší položkou rozpočtu mnohých domácností je účet za vytápění. Určitě se vyplatí změřit si potenciální úniky tepla z objektu a následně přistoupit k výměně oken a realizaci zateplení objektu. To je možné řešit různými způsoby. Tradičně se jedná o zateplení fasády prostřednictvím polystyrénu nebo minerální vaty. Zateplit se vyplatí i krovy, v případě bungalovu stropy. Úspory tepla se jistě dočkáte záhy.

Pořízení efektivnějšího zdroje vytápění

Máte-li doma starší kotel, můžete si být jistí, že jeho účinnost už nebude taková, jakou byste si přáli. Ideální je zamyslet se také nad samotným vytápěním a jeho zdrojem. Nikde není psáno, že musíte za každou cenu topit plynem nebo elektřinou. Výbornou volbou jsou také kotle na peletky, případně pořízení tepelného čerpadla.

Měření spotřeby elektřiny jako základ

Velmi důležité je určitě i měření spotřeby elektrické energie. Ideální je pořízení adaptéru do zásuvky, který je schopen sledovat spotřebu elektřiny konkrétního zařízení. I takto není problém srovnat odběr starých spotřebičů a nových.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.